11°C mgła

Zmiany na Modlińskiej - dzieje się!

Przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Kowalczyka, aktywne przejście dla pieszych w rejonie ul. Drogowej i remont drogi dla rowerów – to zmiany, które ZDM wprowadza na ulicy Modlińskiej. Część prac już za nami, kolejne rozpoczną się w najbliższym czasie.

Gotowe jest już aktywne przejście przy skrzyżowaniu z ul. Drogową. Powstało w ramach większych prac, które realizujemy w 17 punktach miasta. Do tej pory aktywne przejścia pojawiły się m.in. u zbiegu ul. Grochowskiej z ul. Mińską, ul. Krasińskiego z ul. Czarnieckiego i na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Lenartowicza. Prace zostały zaplanowane do końca września. Aktywne przejście ostrzega kierowców o zbliżających się do pasów pieszych. Jest to możliwe dzięki systemowi złożonemu m.in. z czujników i sygnalizacji ostrzegawczej.

Przebudowa sygnalizacji

Wśród zmian, które zaplanowano jeszcze w tym roku jest przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Modlińskiej i Kowalczyka. Obecnie działające urządzenia są już mocno wyeksploatowane. Stąd decyzja o remoncie. W ramach prac na skrzyżowaniu pojawią się nowoczesne sygnalizatory wraz z nowym sterowaniem. Wymienimy też okablowanie. Światła będą działać w akomodacji. Aby poprawić płynność przejazdu i bezpieczeństwo ruchu, nowa sygnalizacja zostanie wyposażona w dodatkowe fazy dla istniejących lewoskrętów z ul. Modlińskiej w Kowalczyka i w Żerańską.

Zainstalowana zostanie też sygnalizacja akustyczna, dzięki której miejsce to stanie się bardziej dostępne dla osób z dysfunkcją wzroku. Skrzyżowanie będzie kolejnym w ciągu ulicy Modlińskiej, wyposażonym w sygnalizatory dźwiękowe. W ramach prac wyznaczony zostanie wygodny przejazd rowerowy przez ul. Żerańską, który umożliwi połączenie z istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ul. Modlińskiej.

W przetargu na wykonanie tych prac otrzymaliśmy trzy oferty, na kwoty mieszczące się w przedziale 390 a 670 tys. zł brutto. Dokumenty będą teraz analizowane. Po wyborze najkorzystniejszej przystąpimy do prac w terenie. Wybrany wykonawca będzie miał 40 dni na realizację zadania. Przebudowa odbędzie się więc jeszcze tej jesieni.

I remont drogi dla rowerów

Także w tym roku remont przejdzie droga dla rowerów na odcinku od ul. Klasyków do ul. Duninów. To około 1600 m trasy. Droga otrzyma nową nawierzchnię, a – tam, gdzie to konieczne – ciąg pieszo-rowerowy zostanie poszerzony. To projekt z budżetu partycypacyjnego ,, Remont ścieżki rowerowej przy ul. Modlińskiej, na który zagłosowało ponad 550 mieszkańców Białołęki. Trwa procedura przetargowa, w której wyłoniony będzie wykonawca robót.

 

 

 

 

 

źródło: ZDM

Zmiany na Modlińskiej - dzieje się! komentarze opinie

  • bastian - niezalogowany 2017-08-22 14:44:00

    Więcej, więcej i jeszcze raz więcej ścieżek rowerowych! Bardzo rozbudowana jest zachodnia część Warszawy w ścieżki dla rowerów. Świetnie mamy usytuowaną dzielnicę, lecz ścieżek rowerowych stanowczo jest za mało.

  • gość 2017-08-22 21:05:43

    A po co te ścieżki? Rowerzyści i tak jeżdżą chodnikami!

  • Gość - niezalogowany 2017-08-23 11:20:00

    Jeżdżą chodnikami bo nie ma ścieżek

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iBialoleka.pl