26°C bezchmurnie

Białołęckie obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Patronat, Białołęckie obchody Godności Osób Niepełnosprawnością Intelektualną - zdjęcie, fotografia

5 maja obchodzony jest Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Z tej okazji Stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców Białołęki zorganizowało niezwykłe wydarzenie artystyczne pt. „Miłość na scenie życia”, którego na Białołęce jeszcze nigdy nie było. Nadrzędnym celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na aspekt społeczny osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz osoby, których życie ma kompletnie inny wymiar. Wydarzenie miało miejsce w dniu 15 kwietnia w sali teatralnej Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Van Gogha 1.

Wieczór odbył się w iście magicznej i artystycznej atmosferze. Podczas obchodów można było podziwiać wspaniały i barwny występ w wykonaniu integracyjnego zespołu pieśni i tańca "Mazowiacy", wysłuchać znanej muzyki z „dawnych lat” w wykonaniu Dariusza Gajdy i Krzysztofa Rydzelewskiego. Nie zabrakło emocji muzycznych, bowiem na scenie pojawił się Mariusz Totoszko, który wykonał przedpremierowo piosenkę z musicalu Once.
Przybyli goście mieli przyjemność wysłuchać "Inwokacji do Anioła Stróża", a także obejrzeć spektakl grupy teatralnej Wkręceni pt."Moralność Pani Dulskiej.
Zwieńczenie wieczoru stanowiła Rewia Estradowa w wykonaniu niesamowitej Eleny Rutkowskiej pt. "Cygańskie Czary", gdzie publiczność tańczyła i śpiewała piosenki znane wszystkim.

W trakcie trwania wydarzenia, w holu głównym Białołęckiego Ośrodka Kultury, odbyła się wystawa rękodzieł artystycznych, wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej - DPS "Na Przedwiośniu" w Warszawie oraz Terapii Zajęciowej Św. Rity - Stowarzyszenie Amicus w Legionowie.

Głównymi partnerami wydarzenia była Dzielnica Białołęka oraz Białołęcki Ośrodek Kultury.

Patronat honorowy naszego wydarzenia został objęty przez :
Rzecznika Praw Dzieci
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
PFRON
Rzecznika Praw Obywatelskich

Serdecznie pragniemy również podziękować Naszym partnerom i sponsorom: Carrefour Galeria Północna, Auchan Modlińska, Selgros Cash&Carry, Grupa Auto-Wimar i Skoda, restauracja Caterina oraz Steak Garden.

Naszym marzeniem jest by zorganizowane wydarzenie było wstępem do przygotowania działań zmierzających do godnego życia osób z upośledzeniem umysłowym oraz samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie.
Żywimy głęboką nadzieję, iż tegoroczne wydarzenie zapisze się w kalendarzu dzielnicy Białołęka na stałe i będzie miało charakter cykliczny.

Artur Wielgołaski
Prezes Zarządu
Stowarzyszenia Inicjatywa Mieszkańców Białołęki


Białołęckie obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się