10°C rozproszone chmury

Coraz bardziej ciasno. Poradnia przy Marywilskiej potrzebuje zmian

Dzieci i młodzież , Coraz bardziej ciasno Poradnia Marywilskiej potrzebuje zmian - zdjęcie, fotografia

O tym jak ważna jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna wie większość rodziców. To tutaj ich dzieci (i oni sami) otrzymują pomoc w sytuacjach kiedy występują jakieś problemy.

W dzisiejszych czasach takie placówki są niezbędne. Rośnie liczba dzieci z dysfunkcjami, zaburzeniami i codziennymi problemami. Większość z nich wymaga (nawet nie potrzebuje, bo zbyt słabe określenie) pomocy psychologa czy pedagoga. Na Białołęce Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna znajduje się przy ul. Marywilskiej 44. To jest miejsce, które ratuje wiele dzieciaków z naszej dzielnicy. Tutaj m.in. wydawane są orzeczenia, na podstawie których potem szkoły realizują programy edukacyjne dla uczniów. Niestety, potrzebujących pomocy wciąż przybywa, a poradnia przestaje być wydolna lokalowo.

Jakiś czas temu Stowarzyszenie Razem dla Białołęki napisało stanowisko w tej sprawie. Miało ono trafić pod obrady Rady Dzielnicy. Sesji jednak nie było, może więc jest szansa, że nasi samorządowcy zajmą się tą sprawą dzisiaj.

Jak podkreślają radni RdB, z punktu widzenia rodziców, dzieci i młodzieży, bardzo istotny jest czas oczekiwania na diagnozę i specjalistyczne terapie (ucinając dyskusję niezorientowanych w temacie – koszt prywatnej terapii to naprawdę wielkie pieniądze, bo nawet kilkaset złotych miesięcznie). Poza tym w miejscach takich jak te, poza terminami, ważny jest komfort i anonimowość. Pacjenci muszą mieć poczucie bezpieczeństwa. Niestety zasoby lokalowe jakimi dysponuje placówka są zbyt ubogie, dodatkowo, w obrębie funkcjonowania poradni przemieszczają się petenci innych wydziałów urzędu dzielnicy znajdujących się przy Marywilskiej 44. To znacznie utrudnia pracę poradni.

Mamy nadzieję, że wypoczęci po wakacjach radni, chwilę przed pierwszym dzwonkiem zajmą się tym ważnym tematem i nasze dzieciaki dostaną pomoc i komfort na które zasługują.

 

 

 

Foto: UD

 

Coraz bardziej ciasno. Poradnia przy Marywilskiej potrzebuje zmian komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się