3°C pochmurno z przejaśnieniami

Cukrzyca w moich oczach vol. 2 czyli konkurs plastyczny w naszych szkołach

Do 15 października trwa etap szkolny konkursu plastycznego Cukrzyca w moich oczach vol.2. Konkurs plastyczny to etap, którego celem jest przygotowanie nas do drugiej edycji konferencji Z cukrzycą na Ty, nie daj się!

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy, uświadamianie dzieciom i młodzieży występujących zagrożeń oraz profilaktyka poprzez promocję zdrowych zachowań na co dzień.

Czy ubiegłoroczny konkurs zainicjował nową białołęcką tradycję? Wierzę, że w tym roku konkurs spotka się z co najmniej tym samym zainteresowaniem wśród dyrektorów i pedagogów szkół co rok temu.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
W konkursie mogą wziąć udział dzieci w przedziale wiekowym 10 – 19 lat. Regulamin konkursu jest dostępny w stosownej placówce szkolnej.

Organizatorami konkursu jest Stowarzyszenie Razem dla Białołęki oraz Polska Federacja Edukacji w Diabetologii. 

Co nas wkrótce czeka.

Podsumowanie konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu konferencji, która odbędzie się 18 listopada w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ulicy Van Gogha 1 w Warszawie. Podobnie jak w ubiegłym roku, i tym razem, chcemy spośród najlepszych prac przygotować wystawę, która zostanie udostępniona do zwiedzania w dniu konferencji.

Dodatkowo spośród uczestników konkursu losowo zostaną wybrane dzieci, które wezmą udział w warsztacie kulinarnym przeprowadzony podczas konferencji, o czym będziemy informować już indywidualnie.

W imieniu Organizatorów już dziś pragnę Państwa zaprosić na Drugą Konferencję Szkoleniową Z Cukrzycą na Ty, nie daj się! Moje dziecko wyszło z grupy ryzyka. Konferencja jest kierowana do wszystkich zainteresowanych tą problematyką, a w szczególności do rodziców, pedagogów szkół i przedszkoli. Więcej szczegółów na temat konferencji wkrótce na naszej stronie www.razemdlabialoleki.waw.pl jak również na www.facebook.com/RazemdlaBialoleki/.


 

 

Ewa Gajewska

Koordynatorka konkursu plastycznego oraz konferencji

Radna Dzielnicy Białołęka

Stowarzyszenie Razem dla Białołęki

 

Cukrzyca w moich oczach vol. 2 czyli konkurs plastyczny w naszych szkołach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iBialoleka.pl