0°C bezchmurnie

Kolejne zabytkowe nagrobki zostaną uratowane dzięki hojności mieszkańców

Ta akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. A dzięki temu udaje się odrestaurować zabytkowe, zniszczone groby.

Zbiórka na ratowanie zabytkowych nagrobków na cmentarzu przy ul. Mehoffera tradycyjnie już odbyła się na przełomie października i listopada.

Dzięki wspólnym działaniom wolontariuszy Stowarzyszenia Razem dla Białołęki, Fundacji AVE, uczniów białołęckich szkół oraz mieszkańców Białołęki jest rekord. Zebrano 22 020,91zł !!!  Za te pieniądze zostanie odnowiony zespół grobów Olędrów:

 Jak przypomina Łukasz Świerczyński z Warszawskiej Grupy Luka&Maro, do tej pory udało się wyremontować m.in. mogiły Josepha Labeya - założyciela tarchomińskich winnic, Barbary z Berlińskich Engrlhardt, Władysława Piaskiewicza byłego sierżanta Armii Hallera, czy Józefa Kiepury.

- Cieszy nas, że akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a frekwencja na wieczornym spacerze historycznym zorganizowanym w dniu 1 listopada (prowadzonym przez nieocenionego Bartka Włodkowskiego) przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania – przyszło ponad 300 osób(sic!) 
Nie pozostaje nam nic innego jak jeszcze raz podziękować za okazane serce i zaprosić już teraz na kolejną edycję zbiórki już za rok – mówią członkowie Stowarzyszenia Razem dla Białołęki.

 

Foto: Warszawska Grupa Luka&Maro, Informator Dzielnicy Białołęka 

Kolejne zabytkowe nagrobki zostaną uratowane dzięki hojności mieszkańców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się