28°C lekkie zachmurzenie

Mała Modlińska: potrzebny i remont, i tramwaj. Będzie spotkanie !

Drogi, Mała Modlińska potrzebny remont tramwaj Będzie spotkanie - zdjęcie, fotografia

Od jakiegoś czasu wiele dyskusji budzi temat remontu tzw. Małej Modlińskiej. Serwisowa droga wzdłuż głównej arterii dzielnicy ma w końcu zostać ucywilizowana o co zabiega wielu mieszkańców. Pojawiły się też ostre głosy krytyki mówiące o tym, że ta inwestycja przekreśla szansę na budowę linii tramwajowej wzdłuż drogi. Jak jest faktycznie? Przed nami spotkanie z przedstawicielami ZMID i Tramwajów Warszawskich. Wszystkie wątpliwości w końcu zostaną rozwiane.

O remont Małej Modlińskiej od jakiegoś czasu starało się stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców Białołęki. Piotr Basiński z IMB podkreśla, że obie inwestycje (remont i tramwaj) uzupełniają się, a nie wykluczają.

- W dodatku mogą przebiegać w znacznie oddalonych od siebie miejscach. Czy można pozwolić na to, aby jedyna droga prowadząca do wielotysięcznych osiedli nie posiadała chodnika, zagrażając bezpieczeństwu przechodniów, zwłaszcza matek z wózkami i dzieciom? I czy wyobraża sobie ktoś, aby mały chodnik mógł zablokować dużą inwestycję tramwaju? To nonsens. Tramwaj powstanie za kilka-kilkanaście lat, jego przebieg nie jest wciąż jeszcze ustalony - podkreśla Piotr Basiński i dodaje, że dzielnicy i miastu zależy na tym, aby wszystkie potrzebne inwestycje zostały zrealizowane, a stawianie sprawy w ten sposób, że powstanie albo jedna albo druga, jest nieuzasadnione i sprawia wrażenie próby wywołania politycznej awantury.

Podobnego zdania jest białołęcki ratusz, który podkreśla, że mieszkańcy okolic tzw. „małej Modlińskiej”, czyli drogi serwisowej ulicy Modlińskiej przede wszystkim od lat walczyli o budowę chodnika wzdłuż ulicy. W tej chwili piesi, w tym wiele matek z małymi dziećmi, muszą korzystać z jezdni dla samochodów, co stwarza wiele niebezpiecznych sytuacji. Ci sami mieszkańcy są zainteresowani poprawą komunikacji publicznej w tym rejonie m.in. poprzez budowę linii tramwajowej, więc nie ma mowy o konflikcie interesów.

- W żadnym wypadku budowa chodnika nie zablokuje powstania linii tramwajowej! Obie inwestycje mogą być zrealizowane i się nie wykluczają. Mamy zapewnienia z Biura Koordynacji, że nawet jeśli okazałoby się na etapie przygotowywania inwestycji („małą Modlińską” będzie budować Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych), iż w przyszłości chodnik trzeba będzie rozebrać, to ze względu na wysokie koszty społeczne niezapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, budowa chodnika w tym wypadku jest bezwzględnie uzasadniona. A materiał ze zdemontowanego chodnika można zawsze wykorzystać ponownie - tłumaczy Marzena Gawkowska z białołęckiego ratusza i dodaje, że w tej chwili trwa ustalanie terminu spotkania z mieszkańcami na temat obu inwestycji.

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, czyli jednostki która będzie realizowała inwestycję „mała Modlińska” oraz przedstawiciele spółki Tramwaje Warszawskie, która w przyszłości będzie budować linię tramwajową wzdłuż ul. Modlińskiej.

 

 

 

 

Foto: IMB


Mała Modlińska: potrzebny i remont, i tramwaj. Będzie spotkanie ! komentarze opinie

  • gość 2017-02-09 14:10:01

    Mam pytanie, a czy podano datę i miejsce spotkania?

  • gość 2018-06-25 12:37:23

    Czy znane są ustalenia co do przebudowy ulicy lub budowy chodnika ? Minął ponad rok i wieści zero.

Dodajesz jako: Zaloguj się