1°C całkowite zachmurzenie

Nordic Walking dla seniorów – jest pomysł!

Budżet partycypacyjny, Nordic Walking seniorów pomysł! - zdjęcie, fotografia

Wśród projektów do budżetu partycypacyjnego na 2019 rok znalazł się ten, który na pewno wzbudzi zainteresowanie starszych mieszkańców naszej dzielnicy: Zdrowy Senior – spotkania edukacyjne i nordic walking.

To cykl 6 prozdrowotnych spotkań, których celem jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki zachorowania na cukrzycę. W ramach projektu realizowane będą również zajęcia z wykorzystaniem popularnego marszu nordic walking. Zajęcia sportowe będą odbywać się raz w tygodniu przez około 24 tygodnie. Zajęcia będą przeprowadzone przez: pielęgniarkę, dietetyka, psychologa oraz instruktora nordic walking.

- Przyjmuje się, że cukrzyca u osób starszych to zaburzenie gospodarki węglowodanowej pojawiające się po 65. roku życia, gdyż częstość występowania cukrzycy w tej populacji sięga aż 25-30 proc. Cukrzyca u osób starszych związana jest przede wszystkim z naturalnym procesem starzenia się i zmieniającymi się właściwościami biologicznymi organizmu. Przy czym nadwaga, wiek brak aktywności fizycznej sprzyjają zachorowaniu na tę chorobę tłumaczą autorzy projektu: Ewa Gajewska, Patryk Król i Piotr Cieszkowski. 
 
Projekt skierowany jest do seniorów na terenie Nowodwory, Tarchomin i Kępa Tarchomińska. Seniorzy będą mieli możliwość spotkać się ze specjalistami, by poszukać wsparcia i motywacji.
Celem spotkań i zajęć sportowych jest zachęta do wprowadzania zdrowych nawyków w codziennymżyciu.

„To nie dla mnie, mam za słabą kondycję, nigdy tego nie robiłam/łem, jestem na to za stara/y lub za słaba/y, to nudne, muszę oszczędzać siły.” – zapewne tak myśli nie jeden Senior. 
Mamy wpływ na wiele czynników determinujących nasze zdrowie i samopoczucie. Pod tym względem aktywność fizyczna ma same zalety. Jeśli się ruszamy, to jesteśmy zdrowsi.

Głosować na ten projekt możecie TUTAJ

 

 

 

foto: pixabay
 


Nordic Walking dla seniorów – jest pomysł! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się