0°C bezchmurnie

Nowe światła na Modlińskiej jeszcze w tym roku

Drogi, światła Modlińskiej jeszcze - zdjęcie, fotografia

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił własnie przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na dwóch przejściach dla pieszych w Modlińskiej. Światła jeszcze w tym roku mają pojawić się przy skrzyżowaniu z ulicą Drogową i przystanku Winnica.

Jak podkreślają urzędnicy, oba przejścia są dziś bardzo niebezpieczne dla pieszych. Mają oni do pokonania dwie szerokie, 3-pasowe jezdnie. Według prowadzonych pomiarów kierowcy wyraźnie przekraczają tam prędkość. W pobliżu przejścia dla pieszych przy przystanku Winnica znajduje się fotoradar – przez lata był on najbardziej „zapracowanym” urządzeniem tego typu w Warszawie.

Natomiast wybudowane w ubiegłym roku aktywne przejście przy Drogowej było tylko rozwiązaniem doraźnym. Jest bezpieczniej, ale wciąż dochodzi do sytuacji kiedy piesi mogą czuć się zagrożeni przez pędzące auta.  

Czy sygnalizacja poprawi bezpieczeństwo? Z pewnością tak. Wielkim minusem będzie jednak to, że i tak ciasna ul. Modlińska będzie miała kolejne przymusowe miejsca zatrzymania samochodów, a to nie poprawi płynności ruchu...

 

 

 

 

Źródło: ZDM

Foto: googlemaps

Nowe światła na Modlińskiej jeszcze w tym roku komentarze opinie

 • gość 2018-10-24 12:31:17

  Na Drogowej światła potrzebne jak dziura w moście.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 14:54:31

  Nie podpowiadaj im o dziurach bo też zrobia

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 16:31:02

  Bez sensu.

 • gość 2018-10-24 17:00:51

  Bardzo dobrze. Strach tam przechodzić. Mówię to jako pieszy, ale tez kierowca. Szczególnie, że chodzę tamtędy z dziećmi.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 21:48:54

  Wczoraj zatrzymałem się tam żeby przepuścić pieszego i na środkowym pasie kierowca przejechał bez zastanowienia. Pytanie co wazniejsze, przepustowość czy ludzkie życie ?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-24 23:08:34

  Kładka jak na Czerniakowskiej Ruch jest piesi góra idą

 • gość 2018-10-29 15:41:28

  ( radar) przy Winnicy dlatego zapracowany że zlokalizowanie tam pasów jest bez sensu. Nigdy nie ma tam pieszych, nie ma tamtędy dokąd przejść z jednej na drugą stronę, brak tam ciągu pieszego wzdłuż ulicy. Radar powinien być tam gdzie jest istotny ruch pieszy. Tu go nie ma. To zwyczajna maszynka do wyłudzania pieniędzy od kierowców. A światła spowolnią ruch. Jest też na Białołęce na Płochocińskiej przejście be sensu. Tam kiedyś były młyny a więc i ludzie i tam też za kilkaset metrów staje policja, nie wiadomo po co tam jest ograniczenie prędkości. "0" pieszych, żadnych domów i domków i zakładów. Historycznie były ale nie ma, a ograniczenie automatycznie jest.

Dodajesz jako: Zaloguj się