9°C bezchmurnie

Od jutra 518 na nowej trasie! Żegnamy linię 314

Komunikacja, jutra nowej trasie! Żegnamy linię - zdjęcie, fotografia

Juz od jutra wprowadzone zostają zmiany w kursowaniu linii 518. Dotycza one końcowych odcinków trasy - na Śródmieściu i Nowodworach. A to wszystko efekt konsultacji społecznych prowadzonych w naszej dzielnicy.

W czasie rozmów z mieszkańcami uzgodniono, że autobusy linii 518 zastąpią kursującą obecnie tylko w godzinach porannego szczytu linię 314 i pojadą nową trasą:

NOWODWORY – Światowida – Hanki Ordonówny – Odkryta – Nowodworska – Mehoffera – Świderska – Porajów – Myśliborska – Światowida – Modlińska – most Grota-Roweckiego – Trasa AK – Słowackiego – (powrót: Włościańska – Żelazowska) – Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – PL. TRZECH KRZYŻY.

Jak informuje ZTM, wcześniej pod uwagę brano wariant skrócony kursowania linii 518 z Białołęki do pętli Metro Marymont, co zwiększyłoby częstotliwość i regularność odjazdów autobusów. Jednakże, przychylając się do głosów mieszkańców dzielnicy, podjęto decyzję o pozostawieniu tego połączenia do Śródmieścia.

Autobusy dojadą jednak do placu Trzech Krzyży, a nie tak jak dotychczas, do Dworca Centralnego. Takie rozwiązanie umożliwi ominięcie ulicy Świętokrzyskiej, gdzie linia napotyka na największe utrudnienia w ruchu i jednocześnie spełni postulaty uczestników konsultacji o utrzymanie połączenia Białołęki z Traktem Królewskim.

Wprowadzenie zmian od 4 listopada jest możliwe dzięki zakończonej przebudowie skrzyżowania ul. Świderskiej z ul. Mehoffera i skrzyżowania ul. Odkrytej z ul. Hanki Ordonówny na Białołęce, a także przywróceniu po wakacjach weekendowego ruchu na Trakcie Królewskim.

Jednocześnie w związku ze skierowaniem linii 518 na odcinek ul. Odkryta – Nowodworska, zostanie zlikwidowana linia 314, której autobusy wyjadą po raz ostatni 3 listopada.

 

 

 

 

źródło: ZTM

Od jutra 518 na nowej trasie! Żegnamy linię 314 komentarze opinie

  • gość 2017-11-03 21:28:02

    super!

  • Gość - niezalogowany 2017-11-06 10:46:43

    Krocej i wcale nie czesciej. Beznadziejny pomysl na brak połączenia z Dw. centralnym !!!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się