10°C rozproszone chmury

Park odpoczynku - zielona oaza na Brzezinach potrzebuje naszych głosów!

Budżet partycypacyjny, odpoczynku zielona Brzezinach potrzebuje naszych głosów! - zdjęcie, fotografia

Park odpoczynku na Brzezinach ma już bogatą historię. Kiedy pojawił się pomysł utworzenia parku u zbiegu ulic Echa Leśne i Zbyszka z Bogdańca w ramach budżetu partycypacyjnego, okazało się, że dzielnica planuje sprzedaż tego terenu. Finalnie zapadła decyzja, o dopuszczeniu projektu do głosowania. Działka zostaje w rękach dzielnicy. Do szczęśliwego zakończenia całej historii brakuje tylko (albo aż) jednego - głosów mieszkańców, a czasu nie ma już wiele.

Co miałoby powstać na Brzezinach?

- Działka ogrodzona z czterech stron. Dwa wejścia: od strony ul. Echa Leśne i drugie wejście od ul. Zbyszka z Bogdańca. Przy każdym wejściu brama i furtka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na działce są ścieżki o trzech rodzajach nawierzchni: dla biegaczy, dla rowerzystów i dla pieszych. W obu końcach działki zaprojektowano toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na działce sa betonowe kosze na śmieci z daszkiem, który zapobiega wyjmowaniu śmieci przez ptaki i małe zwierzęta, a także ławeczki z oparciem, dla odpoczynku.Działka oświetlona parkowymi latarniami solarnymi.
Zaprojektowano posadzenie około 50 drzew liściastych o obw. 30-35 cm i około 10 sosen. Żadnych niskich iglaków i krzaków oraz żadnych kwietników. Pod drzewami ma być zasiana trawa - opisuje autorka projektu, Veronika Nazarova.

Jeśli chcecie aby zielony zakątek znalazł się na mapie stołecznych parków i stał się miejscem relaksu i odpoczynku, zagłosujcie. Można to zrobić TUTAJ. 

 

 

 

Park odpoczynku - zielona oaza na Brzezinach potrzebuje naszych głosów! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się