20°C bezchmurnie

Policjanci ugasili pożar w bloku. Sprawna akcja przed przyjazdem straży

Pożary, Policjanci ugasili pożar bloku Sprawna akcja przed przyjazdem straży - zdjęcie, fotografia

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. W trakcie rutynowego patrolu policjanci zauważyli chmurę czarnego dymu w okolicy ul. Nagodziców. Postanowili sprawdzić co się dzieje.

- Po dotarciu na miejsce zauważyli płomienie na balkonie jednego z mieszkań na I piętrze domu wielorodzinnego. Informację o pożarze przekazali strażakom i nie czekając na ich przyjazd ruszyli do akcji. Miejsce pożaru było trudno dostępne, policjanci musieli najpierw pokonać ogrodzenie. W mieszkaniu, ani sąsiadującym nikt nie otwierał drzwi - relacjonują policjanci.

Sierż. Artur Stosio i st. post. Łucja Karpowicz weszli do ogródka. Znaleźli kran, podłączyli do niego ogrodowego węża, wdrapali się na balkon i zaczęli gasić płomienie. Pojawił się kolejny patrol policji, który pomógł funkcjonariuszom: sierż. szt. Rafał Lasota i sierż. Artur Zieliński.

Dzięki akcji tej czwórki pożar udało się ugasić zanim rozprzestrzenił się dalej. 

- Po kilku minutach na miejsce dotarły trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze. Strażacy dogasili tlące się materiały. W wyniku pożaru zniszczeniu uległa barierka balkonu, drewniane sprzęty oraz fragment elewacji budynku. Całe szczęście nikt nie ucierpiał - opisuje KSP.

 

Policjantom gratulujemy szybkiej i udanej akcji!

 

foto ilustracyjne: pixabay

Policjanci ugasili pożar w bloku. Sprawna akcja przed przyjazdem straży komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się