20°C bezchmurnie

Pomysł na wakacyjne weekendy - kajakiem po Wiśle i Kanałem Żerańskim

, Pomysł wakacyjne weekendy kajakiem Wiśle Kanałem Żerańskim - zdjęcie, fotografia

Dzisiaj ogłoszenie wyników budżetu partycypacyjnego 2019. Po południu dowiemy się, które z proponowanych przez mieszkańców pomysły zyskały największe poparcie.

W poprzedniej edycji budżetu partycypacyjnego na Białołęce zgłoszono m.in. dwa projekty bezpłatnych wypożyczalni kajaków. Mieszkańcom pomysły się spodobały i w sumie zagłosowało na nie pand 2 tysiące osób.

Jedna wypożyczalnia działa na tarchomińskiej plaży przy moście Północnym (oficjalna nazwa: Skłodowskiej-Curie).

- Ze względu na silny nurt rzeki Wisła można z niej korzystać tylko w ramach zorganizowanych spływów. Stąd można wyruszyć na długą wycieczkę do Modlina - ponad 27 km, 4,5 h lub zakończyć krótką wycieczkę z Saskiej Kępy - 12 km, 2,5 godz. Spływy są realizowane codziennie w dni wakacyjne od początku lipca do końca sierpnia 2018 oraz we wrześniu w każdy weekend – mówi Marzena Gawkowska z białołęckiego urzędu dzielnicy. Na każdej wycieczce jest miejsce dla 24 osób (w 12 kajakach). Trzeba się na nią zapisać online:  https://kajakwstolicy.pl. Możemy zarezerwować jeden kajak dziennie. Nie ma zapisów na miejscu.

Druga z wypożyczalni zorganizowana jest w basenach Kanału Żerańskiego (w pobliżu CH Auchan). Tam już kajaki można wypożyczać indywidualnie. Pokazujemy jedynie dowód osobisty. Wkrótce będą organizowane spływy do Nieporętu. Kajaki na Żeraniu można wypożyczyć od piątku do niedzieli, w godz. 11 - 18. We wrześniu już tylko w soboty i niedziele (w tych samych godzinach). Na indywidualne wypożyczenie nie obowiązują zapisy, ale na zorganizowane już tak. Rezerwacja będzie możliwa on-line na https://kajakwstolicy.pl .

Obydwie wypożyczalnie i spływy są bezpłatne.

 

 

 

źródło: UD

foto: pixabay


Pomysł na wakacyjne weekendy - kajakiem po Wiśle i Kanałem Żerańskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się