1°C bezchmurnie

Ratujemy białołęckie Powązki. Przyłączcie się do akcji!

Ta akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. Przybywa zarówno ofiarodawców, jak i wolontariuszy. O czym mowa? Oczywiście o tradycyjnej już o tej porze roku zbiórce na ratowanie zabytkowych nagrobków.

4. edycja działań pod szyldem Stowarzyszenia Razem dla Białołęki i Fundacji AVE rozpoczęła się 28 października. Kolejne zbiórki prowadzone będą na tarchomińskich nekropolii i przy kościele św. Jakuba 31 października, 1 i 2 listopada. Dołączajcie! Każda złotówka to szansa na wyremontowanie kolejnego zabytkowego, zaniedbanego grobu.

W tym roku nie może też zabraknąć Bartłomieja Włodkowskiego. We Wszystkich Świętych o godz. 19.30 rozpocznie się spacer, podczas którego posłuchamy historii związanych z naszym cmentarzem. Spotykamy się przy bramie na rogu Mehoffera i Majolikowej. Jak przypomina Bartłomiej Włodkowski, tarchomińska nekropolia została założona na początku XIX wieku. To nie tylko cenny zabytek, ale również ważny ślad wielokulturowości Białołęki. Chcecie wiedzieć więcej? Koniecznie przyjdźcie wieczorem na na spacer!

Ratujemy białołęckie Powązki. Przyłączcie się do akcji! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się