10°C rozproszone chmury

Stacja serwisowa dla rowerów przy moście Północnym

Budżet partycypacyjny, Stacja serwisowa rowerów moście Północnym - zdjęcie, fotografia

Stacja serwisowa rowerów i parking rowerowy przy moście Skłodowskiej-Curie Jeśli ten projekt zbierze odpowiednią liczbę głosów, już w przyszłym roku przy ul. Świderskiej (nieopodal tunelu pod mostem. Północnym) stanie stacja naprawczo-serwisowa dla rowerów i miniparking dla jednośladów.

Projekt Patryka Króla, Piotra Babraja i Piotra Cieszkowskiego zakłada postawienie stacji przy skrzyżowaniu ścieżek rowerowych w kierunku Tarchomina, Żerania, ul.Modlińskiej oraz Młocin.

Poza stacją naprawczą – serwisową zaplanowano też mały parking. To bardzo ważne, szczególnie dla osób starszych, które mają problem z pokonaniem stromego podjazdu.

Miejsca postojowe dla rowerów to dwie poręcze U-kształtne. Zaparkować mogłyby tam cztery rowery. Autorzy projektu chcą też utwardzenia podłoża, instalacji oświetlenia i kosza na śmieci.

- Miejsce to jest bardzo popularne w sezonie letnim, przez rowerzystów, podjazd pod most w tym miejscu stanowi dla starszych osób problem, bo jest stromy, więc idealnym pomysłem jest parking na rowery i jego podnóża, dodatkowo ze stacją naprawczą, aby móc dokręcić siodełko, czy dopompować koła. Doświetlenie go poprawi bezpieczeństwo, a dodatkowo udostępni stację całodobowo, również po zmierzchu – tłumaczą autorzy projektu, na który głosować możecie TUTAJ.

 

 

 

 

foto ilustracyjne: gmina Skoki


Stacja serwisowa dla rowerów przy moście Północnym komentarze opinie

  • Patryk Król - niezalogowany 2018-07-01 14:19:39

    Dziękuję wszystkim za oddane głosy, głosowanie zakończone, a wyniki poznamy już w połowie lipca

Dodajesz jako: Zaloguj się