23°C bezchmurnie

Tragedia na Modlińskiej. Rowerzysta zmarł po zderzeniu z BMW [ZDJĘCIA]

Dzisiaj po godzinie 9 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na ul. Modlińskiej (w kierunku Legionowa) samochód osobowy BMW potrącił rowerzystę. Niestety uderzenie okazało się tragiczne w skutkach - rowerzysta zmarł po przewiezieniu do szpitala. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Na miejscu po wypadku był fotoreporter Warszawskiej Grupy Luka&Maro.

Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o zachowaniu ostrożności, a szczególna uwaga dla amatorów dwóch kółek - rowerzysta po jezdni może poruszać się tylko w sytuacji jeśli nie ma ścieżki rowerowej. 

 

 

Tragedia na Modlińskiej. Rowerzysta zmarł po zderzeniu z BMW [ZDJĘCIA] komentarze opinie

  • gość 2018-07-23 17:52:57

    Nie, nie ma tam ścieżki i nie było..

  • Gość - niezalogowany 2018-07-23 18:51:57

    Typowe - wypadek z udziałem rowerzysty, to od razu apele do rowerzystów o zachowanie ostrożności. Tymczasem to kierowca wjechał w rowerzystę! Pytanie dlaczego? Śmiem twierdzić, że mógł jechać dużo więcej niż przepisowe 50km/h na tym odcinku. Do tego agresywnie zmieniając pasy. Czyli tak, jak jedzie co najmniej połowa kierowców w tym miejscu.

  • Gość rowerzysta i kierowca - niezalogowany 2018-07-23 19:10:39

    "Nie, nie ma tam ścieżki i nie było.." - bzdura !!! Ścieżka rowerowa jest po stronie Elektrociepłowni Żerań (w dwóch kierunkach). 1. Rowerzyści na szosowych rowerach często i gęsto jeżdżą po ulicy zamiast po ścieżkach rowerowych. Sory ale takie mamy przepisy i jednak warto je przestrzegać dla własnego zdrowia a tym bardziej życia. 2. Brawurowa jazda samochodów. 3. Bezmyślna jazda rowerzystów po ulicy, gdzie jest możliwość jazdy po drodze "ścieżce" rowerowej. 4. Ograniczone zaufanie z jednej jak i z drugiej strony - to podstawowa zasada !!! Nie zna się dnia i czasu kiedy może dojść do nieszczęścia albo tragedii. Moim zdaniem: wina leży po obu stronach.

  • gość 2018-07-23 19:41:05

    Dziś tamtędy jechałam autobusem i liczyłam z nudów kierowców z nosem w telefonach. Między innymi dlatego nigdy na rowerze nie jeżdżę po ulicach, a i tak wjechał we mnie jeden dziad na ścieżce rowerowej i moim zielonym. Podpisuję się zdrową i chorą ręką pod zasadą ograniczonego zaufania, ale i ona sukcesu nie gwarantuje.

  • Gość - niezalogowany 2018-07-23 22:45:59

    Ostatnio po modlinskiej jechała grupa rowerzystów, zmiana pasów bez sygnalizowania po podwójnej ciągłej argumenty bo chcieli szybko zmienić pas...

  • Gość - niezalogowany 2018-07-24 07:47:09

    Jeżdżą rowerami jak święte krowy nie patrząc na samochody, bez jakiegokolwiek znajomości przepisów.

  • gość 2018-07-24 10:07:49

    [*] Szkoda człowieka ale zginął na własne życzenie. Szkoda też kierowcy BMW i pięknej 4gc. Btw. szosowcy jesteście tak szybcy, że rozważcie treningi na wyschniętych jeziorach, wasz karbon i 39kmh robi szał. A na ekspresówkach obowiązkowo lewy pas. DDR-y? Gdzie tam o nie dla was, wy macie przecież nadrowery. 0 trakcji i czegokolwiek ale szpan jest.

  • ProfesjonalnyCopywriter.pl - niezalogowany 2018-07-24 11:27:07

    W artykule nie ma informacji kto zawinił. Fakt jest taki, że zginął człowiek. Obyśmy nie musieli coraz częściej natrafiać na takie informacje. Bez względu na środek transportu, należy jeździć ostrożnie i przepisowo.