Tramwaj na Winnicę coraz bliżej!

Komunikacja, Tramwaj Winnicę coraz bliżej! - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 1
PortaI iBiałołeka.pl 11/03/2019 12:25

Tramwaje Warszawskie pierwsze prace związane z budową linii tramwajowej na Winnicę zaplanowały na drugą połowę roku. Już wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na prace budowlane. Przesunięcie terminu ogłoszenia przetargu wynika m.in. z konieczności korygowania dokumentacji projektowej. 

W ramach tego przedsięwzięcia powstanie dwutorowa trasa tramwajowa o długości blisko 900 metrów, na odcinku od granicy poprzedniego etapu, czyli rejonu ul. Strumykowej do podwójnego przejazdu torowego na wysokości pętli Winnica.

- Tu będą mogły zmieniać kierunek jazdy tramwaje dwukierunkowe. Niezależnie od tego, po wschodniej stronie ul. Dionizosa planujemy jeden tor objazdowy o długości ok. 310 m pełniący rolę tymczasowej pętli tramwajowej – relacjonuje Maciej Dutkiewicz rzecznik prasowy TW i dodaje, że układ drogowy w granicach inwestycji zostanie w całości przebudowany. Na odcinku od pętli Winnica do ul. Dzierzgońskiej zaplanowaliśmy wykonanie jezdni wraz z przebudowaniem skrzyżowań z ul. Dionizosa, ul. Leśnej Polanki i ul. Dzierzgońską. Powstaną nowe drogi rowerowe i chodniki. Na odcinku pomiędzy ul. Dzierzgońską a ul. Strumykową wykonawca będzie zobowiązany wykonać połączenie nowego układu drogowego z istniejącym.

Przypominamy, wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację zadania. Oznacza to, że z końcem 2020 r. linia tramwajowa na Winnicę powinna być otwarta.

Tramwaj na Winnicę coraz bliżej! komentarze opinie

  • gość 2019-03-20 14:48:19

    Ludzie, ilez mozna ten temat walkowac?! To powinno byc gotowe 10 lat temu. Teraz drzewa na przebiegu trasy oznaczone ale nadal nie wyciete. Zaczyna sie zaraz okres ochronny dla ptakow, zapewne inwestycja nie ruszy wiec do poznej jesieni. A wlasciwie do wiosny 2020.

  • Obywatel - niezalogowany 2019-03-22 16:26:03

    Co to za bzdury? Tramwaj ma być opóźniony o kolejny rok, a wy piszecie, że bliżej??? Na dodatek informacje to jedna wielka ściema. Ratusz celowo opóźnia budowę, teraz, też może celowo, nie zdążył z wycinką drzew przed okresem lęgowym i wsadza kit ciemnemu ludowi. Co za tupet.

  • gość 2019-04-03 16:51:04

    Zaczynali od metra. Gdy wprowadzałem się w 2002 na ul.Poetów to już miało być lada chwila metro. Potem dłuuugo nic. Tylko warunki zabudowy uchylono by dać pole do popisu developerom.Rządząca POpulistyczna klika wydała nawet zgodę na budowę 30 piętrowców na Winnicy. Przez 19 lat zbudowano kilka przystanków trawmajowych ale zlikwidowano ekspresowe autobusy z pętli Nowodwory. Już prawie dałem się nabrać, że jednak w 2019 będzie ten tramwaj bo przecież wybory i może specjalnie przeciągali do jesieni. No ale sie nie zawiodłem 18 rok mija i ani metra ani tramwaju. Teraz prognoza to 2020. Kpina. Czytałem artykuł jak w Chinach wybudowano 2 mln miasto z metrem, osiedlami, szkołami i parkami w 2 lata. Tutaj przez ostatnie 18 lat wybudowano kilka przystanków tramwajowych. Bez komentarza, tym bardziej, że brakuje ok 200 m torów do SP nr 154 , tylko te tory chociaż są to rdzewieją i nic po nich nie jeździ, bo po likwidacji espresowych autobusów, ostani przystanek tramwaju jest dalej niż pętla autobusowa. Dzieci idą przez dwa skrzyżowania ok. 1 km do szkoły przez trawnik wzdłuż zardzewiałych torów. Brawo urzędnicy. Proponuję co kadencję oddawać 1 przystanek i tak dokuśtykacie do emerytury swojej bądź swojego potomstwa. Nieudacznictwo i partactwo.

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-04-16 19:19:21

    To jest naprawdę kpina z ludzi. Jeden przystanek dalej, a ilu ludziom ułatwiłoby
    to życie.

  • Nowodwory - niezalogowany 2019-05-06 20:45:19

    Gość
    To do chin jedz i tam mieszkaj

  • gość 2019-05-22 22:53:47

    Coś się komentarze nie spodobały gościowi co 6 maja tu zbłądził. Pewnie z rodziny urzędniczej. No cóż trzeba będzie od jesieni poszukać uczciwszej posady. W Chinach "Gościu" za defraudację publicznych pieniędzy jest jedna kara. Może też dlatego tak dużo i ekspresowo budują . P.S. nazwy państw piszemy dużą literą. Maj to też miesiąc matur.Warto by sobie przypomnieć zasady polskiej pisowni.

  • gość 2019-05-22 22:57:43

    Ja bym temu majowemu "Gościowi"jeszcze dodał, że tryb rozkazujący od czasownika jechać to jedź, ale widać był głodny to napisał "jedz". Takie samo niechlujstwo jak z tymi przetargami i inwestycjami.Żałość wielka a wstyd jeszcze większy.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 12:07:39

    Na co oni czekają? Na kolejną zimę? To jest naprawdę wkurzające.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-12 12:08:12

    Na co oni czekają? Na kolejną zimę? To jest naprawdę wkurzające.

Dodajesz jako: |