10°C rozproszone chmury

Tramwaj na Zieloną Białołękę - jest przetarg na kluczowy dokument

W kwietniu rozpoczęły się prace koncepcyjne dotyczące budowy estakady nad trasą S8 dla tramwaju na Zieloną Białołękę. Jak informują Tramwaje Warszawskie, cały projekt i wszystkie przygotowania mają potrwać maksymalnie 3 lata. Potem kolejne dwa lata to już budowa. Zatem finalnie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem tramwajem z Zielonej Białołęki do Centrum pojedziemy w 2023 roku.

Właśnie ogłoszony został przetarg na wykonanie analizy oddziaływania inwestycji na środowisko.

- Analiza oddziaływania inwestycji na środowisko i karta informacyjna przedsięwzięcia, to najważniejsze dokumenty jakie musi przygotować każdy inwestor przed tak dużym zadaniem, jakim będzie budowa tramwaju na Zieloną Białołękę. Analiza pozwoli określić jak zbudować linię tramwajową w trosce o ochronę środowiska naturalnego i o komfort mieszkańców z otoczenia nowej trasy. Wykonawca przygotuje dokumenty w ciągu siedmiu miesięcy (3 na kartę i 4 na raport), a to z kolei pozwoli otrzymać decyzję środowiskową, czyli jedno z kluczowych pozwoleń potrzebnych do rozpoczęcie budowy linii tramwajowej – wyjaśniają Tramwaje Warszawskie.

Przypomnijmy, trasa tramwajowa da możliwość wygodnego dojazdu do centrum miasta albo do najbliższych stacji metra – przy Wileńskim i Kondratowicza. Tramwaj będzie jechał z Bródna na Zieloną Białołękę wzdłuż ulicy Matki Teresy z Kalkuty, Św. Wincentego i Głębockiej. Dalej – wzdłuż planowanej trasy Olszynki Grochowskiej aż do pętli w pobliżu szkoły podstawowej nr 112 przy ul. Zaułek.

 

Tramwaj na Zieloną Białołękę - jest przetarg na kluczowy dokument komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się