20°C bezchmurnie

W końcu piękne trawniki na Zielonej Białołęce

Zaczynamy przegląd projektów na które możecie głosować już od 15 czerwca (głosowanie będzie trwało do końca miesiąca) w budżecie partycypacyjnym na 2019 rok. Pierwszy, który rzucił nam się w oczy, dotyczy trawników na Zielonej Białołęce. Urokliwa z nazwy, ta część dzielnicy, ma niewiele zielnych, zagospodarowanych terenów przy ulicach. Teraz w końcu jest szansa na zmianę.

„W końcu piękne trawniki na Zielonej Białołęce” to jeden z niewielu projektów, których celem jest trwała poprawa przestrzeni publicznej na Zielonej Białołęce.

Projekt przewiduje znaczną poprawę wyglądu ulic poprzez nasadzenia krzewów i drzew w rejonie ulic Skarbka z Gór, Magiczna, Jesiennych Liści, Park Magiczna.

Przewidziane są m.in: nasadzenie krzewów (irga błyszcząca), cisów i róż wzdłuż Skarbka z Gór, donice z pelargoniami na latarniach wzdłuż Skarbka z Gór, róże wzdłuż Magicznej, pnącza na ekranach przy Jesiennych Liści, drzewa przy rondzie Małej Brzozy, wieże kwiatowe w Parku Magiczna i drzewka ozdobne przy budce z lodami (przy parku).

- Cel, który przyświeca temu projektowi to wydobycie piękna z ulic Zielonej Białołęki, której przestrzeń publiczna nie jest zadbana i wymaga nakładów aby ulice cieszyły oko i aby można było przejść się nimi z przyjemnością. W większości dzielnic trwają piękne akcje inicjowane także przez Zarząd Zieleni Warszawskiej, których celem jest zazielenienie i upiększenie ulic ale wschodnia Białołęka pozostaje niezauważona, ale projekt W KOŃCU PIĘKNE TRAWNIKI NA ZIELONEJ BIAŁOŁĘCE może to zmienić – mówi autor projektu, Arkadiusz Rembowski i dodaje, że zieleń na ulicach odgrywa ogromną rolę w kształtowani wyglądu przestrzeni publicznej, wpływa na jakość życia i wizerunek dzielnicy, mieszkańcy będą mogli oddać swój głos na ten projekt i zmienić wygląd swojej dzielnicy.

Głosować na projekt już od czwartku możecie TUTAJ.

 

 

 

foto: pixabay


 

W końcu piękne trawniki na Zielonej Białołęce komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-06-12 11:17:43

    Bardzo fajna inicjatywa i pomysł godny wsparcia. Trzymam kciuki za projekt i mam nadzieje na jego realizacje!!

Dodajesz jako: Zaloguj się