11°C lekkie zachmurzenie

Ważą się losy Portu Żerańskiego

W piątek, 9 marca dobiegły końca trzydniowe warsztaty poświęcone zagospodarowaniu przestrzennemu Portu Żerańskiego, realizowane w ramach projektu Osiedla Warszawy.

Były to pierwsze tego rodzaju warsztaty, gdzie w wąskim gronie spotkały się trzy strony zainteresowane: miasto, prywatni inwestorzy oraz strona społeczna, próbując porozumieć się w sprawie zagospodarowania obszarów nad kanałem Żerańskim.

- Mieszkańcy oczekują na tym terenie głównie funkcji rekreacyjnej, sportowej oraz zieleni. Jest to teren unikatowy” - mówi Radna Dzielnicy Białołęka z ramienia IMB, Lucyna Wnuszyńska, uczestniczka warsztatów. - Takie stanowisko przekazałam podczas rozmów. Dodatkowo zaznaczyłam ogromną potrzebę jak najszybszej realizacji budowy linii tramwajowej na Żeraniu, co spotkało się z dużym zrozumieniem i aprobatą m.in. Architekt Miasta, Pani Marleny Happach - dodaje Wnuszyńska.

Obecni na warsztatach przedstawicie zarządu, rady, strony społecznej i aktywiści z Białołęki mówili jednym głosem, w obronie terenów nad kanałem Żerańskim. Mimo, że podczas tych kilku dniu nie udało się uzyskać wspólnej koncepcji zagospodarowania obszaru ze względu na różne oczekiwania poszczególnych stron, to wypracowano wspólne potrzeby. Efektem jest też makieta - roboczy model zagospodarowania terenu Portu Żerańskiego.

Kolejnym etapem projektu Osiedla Warszawy są otwarte konsultacje, gdzie mieszkańcy Białołęki mogą zgłaszać swoje wizje rozwoju tego terenu. Konsultacje odbędą się w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197 w dniach 17 marca w godz: 11:00 – 15:00 oraz 22 marca w godz: 16:00- 20:00, a także 27 marca w godz.16:00 – 20:00, w Żłobku nr 58 przy ul. Krzyżówki 24.

Ważą się losy Portu Żerańskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się