Wyłudzenie na Białołęce - szokująca kwota 6 milionów złotych

Paweł Król - blog
02/04/2019

Kradzieże i rozboje #Wyłudzenie
Dwie mieszkanki Białołęki zostały zatrzymane w sprawie wyłudzenia. Szacowana kwota, jaką miały wyłudzić w ciągu trzech lat, więga aż sześciu milionów złotych

Zatrzymane za wyłudzenie to matka i córka.

Dwie kobieta, jedna w wieku 66, a druga 38 lat zostały zatrzymane w swoim mieszkaniu. W ciągu trzech lat, od roku 2015 do 2018 miały wyłudzić od członka rodziny 6 milionów złotych, rzekomo w  celu zainwestowania ich w obsługę prawną w sprawie o odszkodowanie za wywłaszczenie gruntów. Zainwestowały, ale... w siebie. W celu wyłudzenia dwie kobiety, bratowa pokrzywdzonego oraz jej córka, posługiwały się podrobionymi dokumentami mające przekonać pokrzywdzonego, że sprawa jest w toku, a jego pieniądze są wydawane zgodnie z intencją. Zapewniały go przy tym, że do roku 2019 postępowanie będzie zakończone. Jednak jako że postępowanie nie miało miejsca, naturalnie nie mogło również się zakończyć. Pokrzywdzony nie dostał od kobiet żadnych dodatkowych informacji, ani oczywiście zwrotu pożyczonych pieniędzy. Wówczas złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, a policjanci podjęli działania.Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Obie kobiety zostały zatrzymane przez policjantów w ich mieszkaniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli w nim część gotówki oraz urzędowe pieczątki i podrobione dokumenty jako dowody w sprawie. Ponieważ w celu wyłudzenia kobiety posługiwały się podrobionymi dokumentami, grożąca im kara pozbawienia wolności jest wyższa - za kratkami spędzić mogą nawet 10 lat. Na wniosek prokuratury zastosowano wobec nich trzymiesięczny areszt.


 
Wyłudzenie na Białołęce - szokująca kwota 6 milionów złotych - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Kradzieże i rozboje


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu