1°C całkowite zachmurzenie

Wypadek na Modlińskiej. Straż publikuje zdjęcia

Do tego wypadku doszło w piątek, 6 lipca przed godziną 10 na ul. Modlińskiej.

Kiedy strażacy przyjechali na miejsce zastali osobowego hyundaia "wbitego" w drzewo. Wszystko wskazuje na to, że jadący w kierunku Jabłonny hyundai odbił gwałtownie w lewo po tym jak z zatoczki autobusowej wyjechał autobus i uderzył w drzewo. Prędkość musiała być spora, bo na jezdni nie było śladów po hamowaniu.

W samochodzie wciąż był kierowca - przytomny jednak zakleszczony w aucie. Konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych. Po wydostaniu z pojazdu, mężczyzna został przekazany Zespołowi Pogotowia Ratunkowego.

Komentarzy na temat tego zdarzenia jest wiele. Wszyscy doskonale znamy sytuacje, kiedy stojący na przystanku autobus nagle włącza kierunkowskaz i od razu wyjeżdża na jezdnię. Trudno nie odnieść wrażenia, że kierowcy autobusów wielokrotnie nie zwracają uwagi na to, czy na drodze nie znajduje się jakieś auto. Pewne jest jedno, co warto przypomnieć, że kierowcy aut osobowych muszą zachować wzmożoną ostrożność w takich miejscach.

Jak przypomina jeden z mieszkańców, Łukasz Zuchowicz: 

 Art. 18.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

 

 

 

źródło: warszawa-straz

Wypadek na Modlińskiej. Straż publikuje zdjęcia komentarze opinie

  • Gośćpiotr - niezalogowany 2018-07-09 10:05:43

    Jakoś umknął mi ten przepis o pierwszeństwa autobusu podczsa kursu na prawojazdy możecie podać numer paragrafu z Kodeksu wykroczeń drogowych który o tym mówi??

  • Gość - niezalogowany 2018-07-09 10:54:52

    W taryfikatorze mandatów podpięte jest pod art. 90 KW w związku z art. 18 ust. 1 PoRD.

Dodajesz jako: Zaloguj się