2°C lekkie zachmurzenie

Z psem na spacer bez smyczy? Już od nowego roku

Zwierzęta, spacer smyczy nowego - zdjęcie, fotografia

Już w przyszłym roku przestaje obowiązywać nakaz wyprowadzania na smyczy psów na terenie Warszawy. Taką decyzję podjęła Rada Miasta. Jak rozwiązanie sprawdzi się na co dzień przekonamy się za 10 miesięcy, mamy tylko nadzieję, że mieszkańcy będą rozsądnie podchodzić do zmian, bo, jak przypomina radna Aleksandra Gajewska, dalej odpowiedzialność będzie spoczywać oczywiście na właścicielach.

- Za zwierzę odpowiada właściciel. Zna też jego zachowania i charakter. Brak nakazu nie oznacza, ze ludzie przestaną nagle wyprowadzać na smyczy psy, które są płochliwe – mówi Aleksandra Gajewska, która znana jest z działalności na rzecz zwierząt i troski o ich dobro. Dodaje też, że ta zmiana to jedna z wielu dzięki którym miasto ma stać się bardziej przyjazne mieszkańcom i zwierzętom.

 

 

 

 

foto:pixabay

Z psem na spacer bez smyczy? Już od nowego roku komentarze opinie

 • gość 2018-02-16 12:41:19

  Kiepsko to widzę... Polacy nie mogą "ogarnąć" tematu sprzątania psich kup, a tu jeszcze wychodzenie z psem bez smyczy! Szczyt nieodpowiedzialności... Mam psa i wychodzi i będzie wychodzić na smyczy- dla bezpieczeństwa własnego i innych. Nie chcę, by ja lub moi bliscy, albo mój pies byli zaatakowani przez innego psa biegającego luzem, bez kontroli ze strony właściciela. Widziałam już zbyt wiele takich przypadków... Można uczynić Warszawę przyjazną psom , tworząc więcej psich wybiegów, gdzie mogą wyhasać się do woli bezpiecznie dla siebie i innych. Jak zwykle reformy robione od d**y strony :/

 • gość 2018-02-16 14:27:02

  absolutnie sie zgadzam z wypowiedzią powyżej ! co to za pomysł ? dla mnie niedorzeczny !!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-02-16 16:58:23

  Pomysł niedorzeczny i skrajnie nieodpowiedzialny !! Mam psa, który zawsze jest na smyczy i przyznam szczerze, ze jeżeli widzę psa biegającego bez smyczy a właściciel praktycznie idzie sobie wolnym tempem paląc przy tym papieroska , wywołuje to we mnie po poprostu strach bo nie znam tego psa a wiem doskonale ze właściciel nie zdarzy zareagować. Głupota i jeszcze raz wielka głupota ze strony rady miasta !!

 • Olga K. - niezalogowany 2018-02-16 21:06:38

  Kto sprząta psie kupy właściciel! ,Zgadzam się, ja to robię. Ale skąd tyle papierów, petów, butelek, puszek o całego lydzkiego syfu????? To wy wszyscy....LUDZIE. Niech każdy zacznie od siebie......Moje psy są grzeczniejsze niż niejeden rozwydrzony dzieciak, ktoremu rodzice na wszystko pozwalaja. One TEŻ może powinny być na smyczy???!!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iBialoleka.pl