18°C bezchmurnie

Znamy swoje prawa i obowiązki - ważne spotkanie dla rodziców i dzieci!

Dziecko, które wierzy w siebie, potrafi szanować prawa kolegi i koleżanki, ale też potrafi właściwie kochać siebie i dbać o własną przestrzeń, jest szczęśliwsze i dużo więcej w życiu osiąga.

Niestety, rzadko dzieci znają prawa i obowiązki. Granice, co im wolno i czego mogą oczekiwać są ruchome i nie zapewniają im potrzebnego bezpieczeństwa, a tym samym prawidłowego rozwoju.

Biuro Rzecznika Praw Dziecka spotykając się z dziećmi w umiejętny, ciekawy i pełen życzliwości sposób pokazuje najmłodszym, gdzie są granice bezpiecznego poruszania się w świecie.

Korczak pięknie podkreślał "nie ma dzieci, są ludzie". Skoro tak, to warto pamiętać - że niezależnie od wieku, każdy człowiek ma swoje prawa.

Na spotkaniu 9 czerwca, o godz. 10, w Małym Centrum Kultury przy Ostródzkiej (172) dzieci spotkają się z   Reprezentantem Biura Rzecznika Praw Dziecka - Maciejem Stadtmullerem oraz z zaprzyjaźnionymi w BRPD aktorami Marzanną Graff i Aleksandrem  Mikołajczakiem, aby w ciekawy sposób dowiedzieć się o Prawach Dziecka, Orderze Uśmiechu, Pracy Rzecznika Praw Dziecka.

Każdy uczestnik spotkania może przynieść rysunek lub list o swoich prawach i obowiązkach do Rzecznika Praw Dziecka.

To naprawdę ważne spotkanie dla rodziców i dzieci. Nie powinno Was na nim zabraknąć! Wstęp wolny!

 

 

 

 

foto: pixabay

Znamy swoje prawa i obowiązki - ważne spotkanie dla rodziców i dzieci! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się