Juz jutro 25 Finał WOŚP na Białołęce!


PortaI iBiałołeka.pl
14/01/2017

ZapowiedziTrwa końcowe odliczanie przed jutrzejszym 25 Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za nami już ostatni trening przed II Meczem Charytatywnym Zarząd i Rada Dzielnicy Białołęka VS Młodzieżowa Rada Dzielnicy Białołęka i odprawa wolontariuszy.

- Sztab jest gotowy – mówi szefowa Elżbieta Świtalska - zapraszam mieszkańców do udziału w imprezie w BOS przy ul.Strumykowej w niedzielę 15.01 w godz. 10.00-13.30 i wrzucania pieniędzy do puszek wolontariuszy, szczególnie Ci najmłodsi nie mogą się już doczekać niedzielnego finału.

- Puchar, który podczas ubiegłorocznego 24 Finału WOŚP trafił w ręce Rady Dzielnicy Białołęka, czeka już na zwycięzcę tegorocznego meczu. Postanowiliśmy, że będzie to puchar przechodni, na którym grawerować będziemy rok finału i zwycięzcę, aż do wyczerpania miejsca. W ten sposób tworzymy pewną historię, dzięki której puchar za kilka lat będzie można oddać na licytację podczas finału WOŚP – mówi Elżbieta Świtalska. W tym roku do wylicytowania będzie m.in. koszulka Legii z podpisem Michała Pazdana, piłki z podpisem Michała Pazdana, gadżety z logo 25 FINAŁU WOŚP (koszulki, kalendarze, smycze, znaczki), gadżety z logo BOK (koszulki, torby) oraz bilety na koncert „Kortez”, spektakl „Wolność” Zespołu Teatru 13, spektakl teatru dla dzieci „Słoń i Kwiat” i dowolny seans kinowy w kinie na BOKu.

Sztab Imprezy w BOS serdecznie dziękuje Białołęckiemu Ośrodkowi Sportu oraz Młodzieżowej Radzie Dzielnicy Białołęka za ogromną pracę oraz Burmistrzowi Dzielnicy Białołęka i Białołęckiemu Ośrodkowi Kultury za wsparcie działań.

Harmonogram imprezy w BOS przy ul.Strumykowej (podany czas jest orientacyjny i może ulec zmianie):

10.00 – pokaz i zabawy z udziałem publiczności UKS TALENT Białołęka

10.30 – otwarcie, przedstawienie składów drużyn

10.40 - I połowa Meczu Charytatywnego Piłki Nożnej

11.15 - licytacja

11.30 – występ formacji tanecznej LoveDance

11.45 – II połowa Meczu Charytatywnego Piłki Nożnej

12.05 – licytacja

12.20 - Dojo Masters WASW Piotr Moczydłowski – pokaz karate Kyokushin

12.40 – występ muzyczny Edyta Strzycka uczestnik Voice of Poland

Podczas całej imprezy na terenie obiektu będą wolontariusze z puszkami.

To wszystko już jutro w BOS przy Strumykowej. A atrakcje czekają nas też przy Głębockiej 66.

- Startujemy od 14:00! Po rosyjsku – kwartirnik. Po ukraińsku – kwartyrnyk. Na potrzeby polskiego słuchacza – Kwartyrnik, a więc połączenie wpływów wschodnich z polskim brzmieniem. Idea koncertów w mieszkaniu – bo właśnie takie znaczenie skrywa się za tymi słowami – zrodziła się w czasach komunizmu, gdy niepokorni artyści, którzy nie wpisywali się w promowaną odgórnie muzykę, zmuszeni byli szukać innych miejsc na wykonywanie swojej muzyki. W ten sposób rodziły się legendy, które zmieniły oblicze muzyki na Wschodzie – przez „sceny” w mieszkaniach przewinęli się tak muzycy rockowi, alternatywni, jak i bardowie i pieśniarze. Po latach, choć system upadł, a państwa zmieniły swe nazwy, na Wschodzie idea kwartyników wciąż jest żywa – tamtejsi muzycy nadal lubią dawać mniejsze koncerty w ograniczonej przestrzeni, gdzie bliskość między nimi a słuchaczami często ogranicza się do stołu, gdzie stoją butelki. Magiczny klimat, pełna interakcja twórców i odbiorców, szczerość przekazu i czysta radość grania – właśnie tym charakteryzują się wschodnie kwartyrniki. - zapowiada Sztab WOŚP Warszawa i dodaje, że to nie wszystko. Będzie też założyciel zespołu IRA , gitarzysta, kompozytor i twórca największych przebojów tego zespołu– Kuba Płucisz, który powrócił po latach na polski rynek muzyczny z projektem Kuba Płucisz i Goście. Ideą tego projektu jest łączenie pokoleń – do współpracy zaprosił swojego przyjaciela i drugiego gitarzystę zespołu IRA Piotra Łukaszewskiego oraz przedstawicieli młodego pokolenia-Damiana Ukeje, Łukasza Drapałę, Ernesta Staniaszka, Rudą i Lazera z Red Lips, Sebastiana Riedla czy Tomka „Kowala” Kowalskiego i wielu innych. W programie znajdują się wielkie przeboje IRY sprzed lat oraz te utwory, które przeszły bez echa – w zupełnie nowej odsłonie – dostały drugie życie, zostały całkowicie przearanżowane. Efektem tego spotkania jest wydana płyta „Tu jest mój dom” oraz fantastyczny koncert podczas festiwalu Woodstock.

 
Juz jutro 25 Finał WOŚP na Białołęce! - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


TOP 5

Dziś

wróć

pełna wersja portalu