8°C bezchmurnie

152 na Cieślewskich po remoncie drogi. Mamy konkrety

Drogi, Cieślewskich remoncie drogi konkrety - zdjęcie, fotografia

Wczoraj informowaliśmy o planach remontu ul.Cieślewskich. Ponieważ modernizacja tej drogi jest warunkiem do wprowadzenia tam autobusów, zapytaliśmy ZTM o plany dotyczace komunikacji w tym rejonie. Są one dość konkretne.

- Przedstawiony został nam do zaopiniowania projekt stałej organizacji ruchu odcinka ul. Cieślewskich od ul. Innej do skrzyżowania z ul. Ornecką. Przedstawione w projekcie rozwiązania zakładają możliwość bezpiecznego przejazdu autobusów przez skrzyżowanie, a także lokalizację pary przystanków autobusowych przy skrzyżowaniu ul. Cieślewskich i Innej. Do skierowania linii autobusowej na ul. Cieślewskich potrzebna jest kompleksowa przebudowa całej jezdni od ul. Ciupagi do ul. Płochocińskiej, w tym budowa przystanków i prowadzących do nich chodników - mówi Wiktor Paul z ZTM. Dodaje też, że podczas konsultacji społecznych dotyczących zmian w układzie komunikacyjnym na Białołęce prowadzonych w okresie 24.11.2016r. – 11.01.2017r. wielu mieszkańców zgłaszało potrzebę utworzenia linii autobusowej łączącej wschodnią i zachodnią część dzielnicy Białołęka kursującą ulicą Cieślewskich.

W odpowiedzi na te wnioski planowane jest wydłużenie linii 152, której trasa obecnie kończy się na Białołęce Dworskiej. Część kursów tej linii w przyszłości pojedzie dalej m.in. przez ul. Cieślewskich i ul. Hemara do os. Derby, trasą:

TARCHOMIN – Świętosławskiego – Świderska – Ćmielowska – Światowida (powrót Światowida – Świętosławskiego) – Modlińska – Klasyków – Bohaterów – Wałuszewska – Żyrardowska – Zegarynki – BIAŁOŁĘKA DWORSKA – Cieślewskich – Białołęcka – Hemara – Ostródzka – Berensona – Skarbka z Gór – OS. DERBY.

Częstotliwość kursowania: w godz. szczytu na pełnej trasie co 20 minut, godz. szczytu na trasie TARCHOMIN – BAŁOŁĘKA DWORSKA co 20 minut, (wspólny odcinek co 10 minut), poza szczytem

i święto na pełnej trasie co 30 minut, poza szczytem i święto na trasie TARCHOMIN – BAŁOŁĘKA DWORSKA co 30 minut, (wspólny odcinek – 15 minut).

Wydłużenie trasy linii 152 na wschodnią Białołękę będzie możliwe po przebudowie ulicy Cieślewskich, której termin nie jest obecnie znany, oraz po wybudowaniu połączenia ulicy Hemara do ul. Białołęckiej, co Dzielnica Białołęka planuje zrealizować w IV kwartale br.

Jak więc widać, ZTM ma konkretny plan na autobusy na Cieślewskich. Jak już wiemy, niezbędna jest przebudowa tej drogi. Co, kiedy i jak zostanie zrobione? O to zapytaliśmy ZDM. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, od razu ją przekażemy.

 

 

 

 

foto:warszawa.wikia.com


152 na Cieślewskich po remoncie drogi. Mamy konkrety komentarze opinie

  • gość 2017-11-06 14:35:54

    Cześć, czy w związku z wymianą nawierzchni na ul. Cieslewskich coś wiadomo w sprawie przedłużenia linii 152 http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=10347&l=1

  • gość 2018-01-21 12:25:46

    https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/site/welcome do 22.01.2018 można zgłaszać sugestie do Zarządu Dróg Miejskich an 2018r.

Dodajesz jako: Zaloguj się