19°C rozproszone chmury

Wycięte 700 drzew, 4 tys. pójdzie pod topór. Akcja Lipa na Białołęce przeciwko masowej wycince

Zieleń, Wycięte drzew pójdzie topór Akcja Białołęce przeciwko masowej wycince - zdjęcie, fotografia

Dzisiaj przed południem Stowarzyszenie Razem dla Białołęki zorganizowało akcję "Lipa na Białołęce", która ma zwrócić uwagę władz dzielnicy na wielki problem jakim jest wycinka drzew w tej części miasta. Do władz dzielnicy złożone zostało pismo. W nim wiele liczb, które naprawdę przerażają.

" Planowane jest wycięcie ponad 4 tysięcy drzew wzdłuż Kanału Żerańskiego w związku z budową gazociągu. Obecnie wycięto już około 700 drzew w związku z inwestycją jednego z deweloperów w okolicach ulicy Kowalczyka. Drzewa wycięto pomimo okresu lęgowego, który trwa od 1 marca do 15 października. Systematycznie ograniczane są tereny zielone, działki, na których rosły drzewa i krzewy będą sprzedane i zabudowane. Występują problemy w zakresie realizacji niektórych projektów, dotyczących tworzenia przestrzeni „zielonej” w ramach budżetu partycypacyjnego. Jednocześnie dzielnica nie dba w dostateczny sposób o prawidłowość i nadzór nad właściwym egzekwowaniem wydanych decyzji, dotyczących wycinki drzew". 

RdB zwraca też uwagę, że nie są właściwie negocjowane rekompensaty w postaci nasadzeń. 

Jest też wiele pytań na które odpowiedzi chcieliby też na pewno poznać mieszkańcy. M.in. jakie gatunki drzew, jakiej wielkości i w jakiej ilości Zarząd Dzielnicy zaakceptował w ramach nasadzeń zastępczych dotyczących wycinki wzdłuż Kanału Żerańskiego? Czy Zarząd miał świadomość i wyraził zgodę na wycinkę w okolicach ulicy Kowalczyka w okresie lęgowym ptaków? Czy projekt z budżetu partycypacyjnego „Ogrody Mehoffera” będzie zrealizowany w formie popartej przez mieszkańców w głosowaniu i czy jego realizacja będzie zakończona w tym roku kalendarzowym? "...

Razem z pismem na ręce zarządu trafiło drzewko - lipa (nazwa na pewno jest nieprzypadkowa)...

Wycięte 700 drzew, 4 tys. pójdzie pod topór. Akcja Lipa na Białołęce przeciwko masowej wycince komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się