2°C mgła

Zespół szkół i ośrodek kultury - CEK rozwiązaniem wielu problemów w dzielnicy

, Zespół szkół ośrodek kultury rozwiązaniem wielu problemów dzielnicy - zdjęcie, fotografia

Zespół szkół ponadpodstawowych z pełnowymiarową halą sportową, ośrodek kultury z wielofunkcyjną salą widowiskową, i niezbędnymi pracowniami, salami tematycznymi, wielofunkcyjnymi pomieszczeniami, z których mogłyby korzystać również różne grupy odbiorców, np. seniorzy, organizacje pozarządowe, organizacje młodzieżowe - tak miałoby wyglądać Centrum Edukacyjno-Kulturalne na terenie wyznaczonym ulicami Ekspresową, Modlińską i Płochocińską.

To pomysł Stowarzyszenia Razem dla Białołęki w odpowiedzi na wiele problemów mieszkańców. Wszyscy wiemy jak trudna jest sytuacja w szkołach na Białołęce. Szczególnie młodzież, po ukończeniu podstawówek nie ma zwyczajnie gdzie się podziać. Jedno LO w dzielnicy nawet w niewielkim stopniu nie zmniejsza problemu. Za mało jest też placówek kulturalnych, biorąc pod uwagę dynamicznie rosnącą liczbę mieszkańców nie wygląda to dobrze.  

- Dlatego też złożyliśmy projekt stanowiska  i wnioskujemy o budowę Centrum Edukacyjno-Kulturalnego na Białołęce . W związku z bliskością Trasy Mostu Północnego oraz planowanym tramwajem wzdłuż ul. Modlińskiej uważamy, że jest to idealne miejsce na powstanie kompleksu, który z powodzeniem mógłby służyć nie tylko mieszkańcom Białołęki, ale również i okolicznych dzielnic. Powierzchnia około 8 ha pozwoli na zaprojektowanie Centrum Edukacyjno-Kulturalnego, w skład którego wszedłby zarówno zespół szkół ponadpodstawowych wraz z pełnowymiarową halą sportową i niezbędną infrastrukturą oraz ośrodek kultury z wielofunkcyjną salą widowiskową, i niezbędnymi pracowniami, salami tematycznymi, wielofunkcyjnymi pomieszczeniami, z których mogłyby korzystać również różne grupy odbiorców, np. seniorzy, organizacje pozarządowe, organizacje młodzieżowe.Tego typu wielofunkcyjny obiekt stałby się prawdziwym sercem kulturalnym naszej dzielnicy. Jednocześnie uważamy, że kompleks ten powinien być uzupełniony o amfiteatr, który byłby doskonałą bazą do organizacji wydarzeń plenerowych zarówno lokalnych jak i o charakterze ponad dzielnicowym. Nie bez znaczenia jest również istniejąca na tym terenie zieleń, która mogłaby znakomicie podnieść walory całego kompleksu, jak również stanowić element otaczającego Centrum parku. Całość terenu powinna zostać objęta konkursem architektoniczno-urbanistycznym, a powstały zespół obiektów poza ewidentnymi walorami użytkowymi stałby się niewątpliwie architektoniczną wizytówką naszej dzielnicy i początkiem rewitalizacji tej części Białołęki - pisze Stowarzyszenie Razem dla Białołęki.

 

Zespół szkół i ośrodek kultury - CEK rozwiązaniem wielu problemów w dzielnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się