3°C pochmurno z przejaśnieniami

Bezpieczny chodnik przy Bohaterów w połowie grudnia

Drogi, Bezpieczny chodnik Bohaterów połowie grudnia - zdjęcie, fotografia

Jest szansa, że do połowy grudnia przy szkole przy Bohaterów powstanie bezpiecznych chodnik. To realizacja projektu z budżetu partycypacyjnego.

W pobliżu szkoły podstawowej nr 110. Zamiast wąskiego i zniszczonego chodnika przylegającego do jezdni, wybudowany zostanie nowy, oddzielony od jezdni pasem zieleni. Pojawią się tam również ławki i kosze na śmieci. Wjazd do szkoły zostanie przebudowany i wyniesiony do poziomu chodnika. Tuż obok powstanie zatoka typu "kiss&ride", dla rodziców odwożących dzieci do szkoły. Postój będzie ograniczony do 5 minut.

Przetarg na budowę został właśnie ogłoszony. Na oferty wykonawców ZDM czeka do 18 października. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, prace zakończą się do połowy grudnia.

 

 

 

źródło: ZDM

Bezpieczny chodnik przy Bohaterów w połowie grudnia komentarze opinie

  • Tomasz Zamorski 2017-10-05 09:56:48

    A kiedy będzie na ul. Bohaterów bezpieczne dojście od szkoły do PKP Płudy i droga rowerowa?, stan obecny to rozklekotany chodnik na trzy płytki po jednej stronie (120 cm to maksymalna szerokość chodnika - to jest poniżej wymogów określonych w przepisach), a po drugiej stronie ulicy brak chodnika, ponadto ta ulica potrzebuje drogi rowerowej, bo dzieci jadą do szkoły rowerami wśród rozpędzonych samochodów, kolejne, tymczasowe tylko odwodnienie, a to jest teraz ulica przelotowa, mocno obciążona ruchem

  • Tomasz Zamorski 2017-10-05 09:59:22

    a i napiszcie, że to jest tylko kawałeczek chodnika na ul. Bohaterów, tj. pomiedzy szkołą podstawową a ul. Ołówkową, reszta ulicy w stronę PKP Płudy bez zmian, jak równiez sam przystanek ZTM bez zmian

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iBialoleka.pl