26°C bezchmurnie

Białołęka w FotoPstryku czyli nasza dzielnica w obiektywach mieszkańców

Mariola Kwiatkowska założyła grupę „Białołęka w FotoPstryku i nie tylko” aby znaleźć w sieci miejsce do publikowania zdjęć na których uwieczniała naszą dzielnicę. Szybko okazało się, że podobnych osób jest więcej i dzisiaj grupa to niemal 300 amatorów fotografii, którzy pokazują nam uroki Białołęki.

W dzisiejszych czasach, w dobie smartfonów wyposażonych w coraz lepsze aparaty wciąż niewiele osób z nich na co dzień korzysta. Ci ludzie pokazują, że najpiękniejsze chwile, są te ulotne, uchwycone w czasie drogi do pracy, czy rodzinnego niedzielnego spaceru. Fotki z telefonu, zdjęcia z mniej lub bardziej profesjonalnych aparatów. Wszystko to daje wyjątkowy efekt – pokazuje nam rzeczy, które mijamy w codziennym biegu z innej perspektywy.

- U nas na Białołęce jest jeszcze dużo zieleni, są ciekawe miejsca, warto upamiętnić to co jeszcze jest naturalne zanim powstaną kolejne bloki. Przyroda to wdzięczny obiekt, ale też trudny do fotografowania. Trzeba czasami mieć szczęście „złapać” coś ciekawego, a czasami trzeba kilkakrotnie próbować wykonać fotkę, aby była taka jaką chcemy , aby była. Lubię też fotografować krajobrazy, ciekawe miejsca, obiekty architektoniczne, jak również zwierzęta małe i duże – mówi Mariola Kwiatkowska i dodaje, że chciałby robić coraz lepsze zdjęcia, ale aby do tego dojść to trzeba robić ich jak najwięcej. A tegoroczna zima to czas stracony. Pogoda nie sprzyjała. Nie było śniegu, szaro buro.

- Nie zrobiłam ani jednego zdjęcia przez całą zimę z naszej Białołęki. Może teraz, kiedy zaczęła się wiosna „odkurzę” aparat i wyruszę w teren – mówi założycielka grupy i zaprasza wszystkich do dzielenia się swoimi zdjęciami w grupie „Białołęka w FotoPstryku i nie tylko…”

A my pokazujemy małe próbki tego co na grupie znajdziecie czyli Białołęka w obiektywach jej mieszkańców.

foto: członkowie grupy "Białołęka w FotoPstryku i nie tylko"...
 

Białołęka w FotoPstryku czyli nasza dzielnica w obiektywach mieszkańców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się