10°C słabe, przelotne opady deszczu

Czy Modlińska potrzebuje wyciszenia?

Komunikacja, Modlińska potrzebuje wyciszenia - zdjęcie, fotografia

 

Będą konsultacje społeczne dotyczące wyciszenia Modlińskiej. Mieszkańcy osiedli leżących w sąsiedztwie głównej arterii dzielnicy są zmęczeni hałasem dobiegającym z drogi.

O tym, że ruch na ul. Modlińskiej z roku na rok jest większy nie trzeba przekonywać nikogo. Korki i smród spalin są uciążliwe dla wszystkich. Jest jeszcze problem, którego kierowcy na co dzień nie dostrzegają, ale za to dobrze znają go okoliczni mieszkańcy – hałas, który przez większość czasu utrudnia im normalne życie. Sprawą już jakiś czas temu na prośbę mieszkańców zajęła się radna z Inicjatywy Mieszkańców Białołęki, Lucyna Wnuszyńska.

- Na prośbę mieszkańców ul. Kowalczyka wystosowałam interpelację do Zarządu Dzielnicy Białołęka z zapytaniem o plany ustawienia ekranów akustycznych wzdłuż ulicy Modlińskiej, od Kanału Żerańskiego do ulicy Płochocińskiej. Mieszkańcy osiedla skarżą się na uciążliwy hałas dobiegający z drogi klasy krajowej – mówi Lucyna Wnuszyńska. W odpowiedzi na interpelację dostała informację, że jest możliwość zamontowania takich ekranów, w miejscach gdzie hałas przekracza dopuszczalny poziom. - Na moją prośbę ma zostać wykonany pomiar poziomu hałasu na skrzyżowaniu ulicy Modlińskiej i Kowalczyka oraz przy ul. Kowalczyka 1. Czekamy obecnie na wyniki pomiaru. Tak jak zaznaczałam w wielu rozmowach, wyciszenie ulicy Modlińskiej jest możliwe również w inny sposób niż za pomocą ekranów. Alternatywą jest m.in. nasadzenie pasów zieleni izolacyjnej, właściwa organizacja ruchu (wprowadzenie ograniczenia prędkości w nocy, kontrole wagowe ciężarówek), wymiana nawierzchni na tzw. cichy asfalt – tłumaczy radna i podkreśla, że istotne jest, aby w tak ważnej sprawie jak sposób wyciszenia ul. Modlińskiej wypowiedzieli się mieszkańcy pobliskich osiedli. Właśnie dlatego planowane jest przeprowadzenie konsultacji społecznych, po uzyskaniu wyników pomiaru hałasu w opisanej lokalizacji.

 


Czy Modlińska potrzebuje wyciszenia? komentarze opinie

  • gość 2018-08-14 10:17:50

    Czy coś z tej analizy wyszło? Czy można liczyć w najbliższym czasie na ekrany akustyczne wzdłuż Modlińskiej, od wiaduktu nad Kanałkiem (naprzeciwko EC) do Kowalczyka?

Dodajesz jako: Zaloguj się