0°C bezchmurnie

Dzień ziemniaka, targi śniadaniowe - działka przy Kartograficznej powinna służyć mieszkańcom

Zieleń, Dzień ziemniaka targi śniadaniowe działka Kartograficznej powinna służyć mieszkańcom - zdjęcie, fotografia

Basen, Park Lewandowski i miejsce do organizacji wydarzeń dla mieszkańców takich jak dzień ziemniaka czy targi śniadaniowe. Mieszkańcy mają wiele pomysłów na zagospodarowanie zielonej działki przy Kartograficznej. To jedyny tak duży teren bez betonu i bloków. Wszystko byłoby proste (a przynajmniej dużo łatwiejsze) gdyby działka należała do miasta. Tak jednak póki co nie jest. Mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Jest petycja w sprawie przekazania działki we władanie miastu.

- Dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego na Zielonej Białołęce niestety nie idzie w parze z powstawaniem odpowiedniej infrastruktury mającej służyć okolicznym mieszkańcom. Na osiedlach skupionych wokół ulicy Głębockiej mieszka ponad 20 tys. osób, które do dyspozycji mają jedyny park przy ulicy Magicznej. Kolejne działki wykupywane przez deweloperów spowodują, że niedługo na tym, do niedawna zielonym terenie pozostaną jedynie betonowe blokowiska - czytamy w petycji do Krajowego Ośrodka Wsaprcia Rolnictwa, który zarządza gruntem. Mieszkańcy podkreślają, że KOWR dysponuje ostatnią tak dużą działką państwową w tej okolicy i jest to OSTATNIA szansa, aby na tym terenie stworzyć przestrzeń publiczną przyjazną i dostępną dla wszystkich mieszkańców, zanim zostanie „zabetonowana” przez deweloperów.

 Na działce byłaby możliwość wybudowania krytego basenu wraz z boiskami wielofunkcyjnymi, skateparkiem oraz dużego parku miejskiego (ok. 2,5 ha) wraz z przestrzenią do organizacji imprez plenerowych.

Jesteś za "oddaniem" mieszkańcom zielonego zakątka przy Kartograficznej? Koniecznie włącz się w akcję i podpisz petycję.

 

 

 

 

 

foto: FB/BjJ


 

Dzień ziemniaka, targi śniadaniowe - działka przy Kartograficznej powinna służyć mieszkańcom komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się