10°C rozproszone chmury

Magiczny świat fantasy w powieści - Pięść - Bożeny Walewskiej

Lubicie świat fantasy? Zaprasza do niego nasza sąsiadka – Bożena Walewska w swojej debiutanckiej powieści „Pięść”. Skąd pomysł na taki gatunek literacki? Poznajcie naszą nową pisarkę.

- Nie bardzo wiem, od czego zacząć te parę słów o sobie. Ot, takie sobie, zwykłe życie kobiety. Wychowałam trójkę dzieci, zatem zapewniłam ojczyźnie przyszłych obywateli. Staram się dużo podróżować, odrobinkę zwiedziłam kilka krajów afrykańskich, poznałam też kultury wschodu, które stały się dla mnie inspiracją. Przekroczyłam pięćdziesiątkę, nadszedł czas zrobić coś dla siebie, a tym czymś jest wydanie własnej powieści – mówi Bożena Walewska i dodaje, że pierwsze próby literackie były jeszcze w czasach szkolnych. Z sukcesem – zajęła II miejsce w Olimpiadzie języka polskiego. Pisywała felietony do ówczesnych pisemek młodzieżowych. Zawsze jednak marzyła o książce, choć nigdy nie wystarczyło na to czasu.

-Teraz już mam czas i chęci, a pomysły przychodzą same. Siadam do laptopa i piszę, właściwie bez planu. Historia toczy się w mojej głowie, a ja tylko zapisuję te myśli. W moim wieku fantasy, mógłby ktoś zapytać. To jest mój sposób na złapanie oddechu od problemów życia, od zachowań ludzi, które nie zawsze mi odpowiadają. Być może nieświadomie zapisuję właśnie takie zachowania, tyle że osadzam je w innym świecie. Ten świat wzoruję na kulturach wschodu. Bohaterowie pojawiają się poniekąd sami, imiona, nazwy miejscowości również – tłumaczy autorka „Pięści”. Podkreśla też, że próbowała pisać już wcześniej, jednak była bardzo niezadowolona z rezultatu. - Teraz zapewne też tak będzie. Ponieważ nasze czytelnictwo pozostawia wiele do życzenia, a początkujący pisarz właściwie nie ma szans na wydanie w dobrym wydawnictwie, postanowiłam zrobić to samodzielnie poprzez self publishing. Na początek ebook, później zobaczymy.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzin magicznego świata Bożeny Walewskiej. „Pięść” to powieść dla dorosłych i młodzieży, dla kobiet i mężczyzn. Opowiada o niewoli, wojnie, miłości i magii, o świecie, który jest równie wspaniały co okrutny.

Powieść przeczytać możecie tutaj: https://ridero.eu/pl/books/piesc/

 

Magiczny świat fantasy w powieści - Pięść - Bożeny Walewskiej komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-09-27 10:50:25

    Wlasnie czytam. Wciagajaca opowiesc o trudnych czasach ale rownoczesnie niezbyt odleglych od tego co sie dzieje dzis w roznych czesciach swiata. Mam nadzieje ze konczy sie szczesliwie no i moze jakis watek milosny. Polecam

  • gość 2017-10-01 11:21:15

    Przeczytałam i czekam na więcej. Kilkoro bohaterów, których się lubi albo nie znosi. Zachłanność władzy, zakon, który zniewala ludzi, wpływa na ich umysły. Jest i wątek miłosny, choć nie rozbudowany nadmiernie. Zachęcam, niedrogi ebook wart przeczytania.

Dodajesz jako: Zaloguj się