23°C bezchmurnie

Marki potrafią. W Warszawie ul. Lewandów wciąż bez szans na remont

Drogi, Marki potrafią Warszawie Lewandów wciąż szans remont - zdjęcie, fotografia

Temat ulicy Lewandów powraca jak bumerang i nie sposób do niego cyklicznie nie wracać. Tym razem powód jest konkretny – Marki zapowiadają szybką modernizację swojego fragmentu drogi. Mieszkańcy Białołęki nie kryją irytacji. Nie mogą pogodzić się z tym, że sąsiednia gmina dba o komfort kierowców i pieszych, a Warszawa wieloletnie prośby ma za nic.

Modernizacja ciągu ul. Sosnowa-Kościuszki w Markach łączącego drogę krajową nr 8 z Białołęką niebawem powstanie.

- Musimy rozliczyć unijne pieniądze do połowy 2018 r. Dlatego jak najszybciej będziemy chcieli ogłosić postępowanie przetargowe i wyłonić jego zwycięzcę. Mam nadzieję, że już na początku przyszłego roku ciąg Sosnowa-Kościuszki radykalnie zmieni swe oblicze, służąc pieszym, rowerzystom i kierowcom – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Inwestycja w sąsiednich Markach ogromnie cieszy mieszkańców Białołęki, którzy na co dzień korzystają z mareckiej infrastruktury drogowej. Radość jednak przeplata się z frustracją, bo po białołęckiej stronie ul. Lewandów pomimo fatalnego stanu technicznego nie zostanie przebudowana.

W sprawę nadania priorytetu dla modernizacji ul. Lewandów od lat są zaangażowani mieszkańcy, inicjatywa Białołęka Jest Jedna, Sowarzyszenie Razem dla Białołęki i Rada Dzielnicy, która na sesji 9 grudnia 2016 r. przyjęła stanowisko w sprawie pilnej przebudowy ul. Lewandów.

Wniosek i starania mieszkańców popiera również Zarząd Dróg Miejskich, który wielokrotnie w korespondencji z mieszkańcami już w 2009 r. wskazywał: „ul. Lewandów wymaga kompleksowej przebudowy, polegającej na budowie nowej jezdni wraz z odwodnieniem, ciągiem pieszo rowerowym i oświetleniem”.

W ostatnim czasie, na absurdalność sytuacji związanej z modernizacją niespełna 1 km ulicy zwróciła uwagę w interpelacji Radna Gabriela Szustek. Może tym razem ktoś jednak zwróci uwagę na fatalny tak niewielkiego odcinka, którego remont to ani gigantyczne pieniądze, ani wielka praca. Trudno nie oprzeć się wrażeniu w tym konkretnym przypadku potrzebne są tylko chęci ze strony urzędników.

Wraz z mieszkańcami oczekujemy na obecne stanowisko miasta w sprawie tej pilnej inwestycji. Dodajmy, że odcinek 140 metrów ul. Lewandów już niebawem zyska nową nawierzchnię w ramach rozbudowy ul. Głębockiej i budowy pętli autobusowej Grodzisk.

Marki potrafią. W Warszawie ul. Lewandów wciąż bez szans na remont komentarze opinie

  • gość 2018-05-07 18:17:45

    Remont Lewandów to konieczność!

Dodajesz jako: Zaloguj się