19°C bezchmurnie

Nowa plaża i alejka prowadząca do promu - kolejne dobre wieści przed latem

O tym, że plaża przy Moście Północnym już niedługo stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna już wiecie. O wypożyczalni kajaków też pisaliśmy wczoraj. Teraz zgodnie z zapowiedzią pora na opis kolejnego projektu, który mamy nadzieję, lada moment doczeka się realizacji, a też urozmaici lata na Białołęce. Nowa plaża!

Miejsce do letniego relaksu znajdzie się na polanie przy zjeździe z wału na wysokości ul. Książkowej/Odkrytej 15-25. Miejsce będzie oczywiście ogólnodostępne. Zapowiada się naprawdę fajnie. Będzie boisko do siatkówki plażowej, miejsca do grillowania i stoliki. W zasadzie co podkreślają autorzy projektu: Patryk Król i Piotr Cieszkowski, to miejsce i tak jest wykorzystywane przez mieszkańców, którzy na własną rękę szukają wytchnienia nad Wisłą. Pora jednak na ucywilizowanie tego zakątka.

Bliźniacza plaża przy moście jak wiemy cieszy się dużym zainteresowaniem. Atutem tej nowej na pewno jest lepsza lokalizacja, dojazd i parking.

- Niegdyś teren ten posiadał piasek, lecz został zniwelowany przez umocnienie brzegu. Czeka nas rozbudowa na niespotykaną dotąd skalę! - podkreślaja autorzy projektu, a my trzymamy kciuki za jego realizację. Nie możemy się doczekać, tym bardziej, że to nie koniec dobrych wiadomości z tej okolicy. 

Już niedługo w normalnych, cywilizowanych warunkach będziemy mogli dojść do promu. Wszyscy wiemy, że dzika ścieżka, po której chodzi wielu mieszkańców, po każdym deszczu, zamienia się w błoto i nie trudno tam poślizgnąć się i upaść. Wręcz niemożliwy jest dojazd do promu rowerem.

Patryk Król i Piotr Cieszkowski zaplanowali w swoim projekcie utwardzenie istniejących przedeptów pomiędzy wałem wiślanym, a betonowymi płytami które prowadzą do promu. Same płyty zostaną oczyszczone z mułu, piachu i ziemi. Pojawią się też ławki i kosze na śmieci. A dzika dziś ścieżka stanie się prawdziwą alejką spacerową.

 

Nowa plaża i alejka prowadząca do promu - kolejne dobre wieści przed latem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się