8°C bezchmurnie

Nowe światła na Modlińskiej czyli mega korki przy skrzyżowaniu z Kowalczyka. Bedzie korekta

Drogi, światła Modlińskiej czyli korki skrzyżowaniu Kowalczyka Bedzie korekta - zdjęcie, fotografia

Kilka dni temu Zarząd Dróg Miejskich pochwalił się nową inwestycją na Białołęce. Na skrzyżowaniu Modlińskiej z Kowalczyka zainstalowano nowe światła z dodatkowymi fazami dla skęcających w lewo z Modlińskiej w Kowalczyka i Żerańską. Teraz skrzyżowanie jest bezkolizyjne (przynajmniej teoretycznie). 

Pozornie dobra zmiana, więc wszysy powinni być zadowoleni. Tylko pozornie, bo pokonujący codziennie w godzinach szczytu ul. Modlińską mieszkańcy są wściekli na taką poprawę na skrzyżowaniu. 

- Takich korków tu jeszcze nie było! Samochody stoją aż od Auchan! Komu to miało i w czym pomóc!? - denerwują się kierowcy.

Co na te pretensje ZDM? 

- Na tym skrzyżowaniu wydzieliliśmy bezkolizyjne fazy do skrętu w lewo – dzięki czemu warunki ruchu w tej realizacji (bezpieczeństwo i płynność) się poprawiły. Niestety, aby wygospodarować czas na taką fazę, trzeba było skrócić czas zielonego światła do jazdy prosto. To przyczynia się do ograniczenia przepustowości ul. Modlińskiej - tłumaczy Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich i podkresla, że światła działają od kilku dni. -  Ponieważ to sygnalizacja akomodacyjna, dostosowuje się ona do natężeń ruchu. Dlatego po kilku dniach sytuacja powinna się poprawić. Na bieżąco monitorujemy sytuację na skrzyżowaniu, na tej podstawie prawdopodobnie będziemy wprowadzać niewielkie korekty cyklu świateł - dodaje rzecznik.

 

 

Nowe światła na Modlińskiej czyli mega korki przy skrzyżowaniu z Kowalczyka. Bedzie korekta komentarze opinie

 • Gość65 - niezalogowany 2017-12-07 22:46:28

  Światła się akomodują, a ty sobie stój w korku. Czy ci arogandzcy urzędnicy nie widzą, że to iest operacja na żywym organiźmie. Przecież nie tylko Modlińska się korkuje, ale także równoległa Marywilska, bo część kierowców próbuje tamtędy ominąć zator

 • Marek - niezalogowany 2017-12-07 22:55:22

  I bardzo dobrze Wam bardzo się cieszę że w końcu są światła i prawidłowe lewoskręty. Wreszcie ul. Kowalczyka ma prawidłową sygnalizację. Ponurkuję większość przesiąść się do komunikacji miejskiej, a nie jechać samemu w samochodzie i udawać wygodnego.

 • Tomek S - niezalogowany 2017-12-08 07:07:24

  Nic się nie poprawiło dobra zmiana nie wiem dla kogo

 • gość 2017-12-08 11:37:01

  Dobra zmiana dla mieszkańców Kowalczyka :) Nareszcie bezkolizyjny skręt w lewo z Modlińskiej..ale fakt kosztem ogromnych korków :/

Dodajesz jako: Zaloguj się