10°C słabe, przelotne opady deszczu

Park przy szkole czyli park Lewandowski - jeszcze można podpisać petycję. Do dzieła!

Pomysł powstania Parku Lewandowskiego u zbiegu Głębockiej i Kartograficznej wielu mieszkańcom jest już znany. Nie wszyscy jednak wciąż wiedzą, że można podpisać petycję w tej sprawie.

Przypomnijmy: jakiś czas temu Artur Koczara z inicjatywy „Białołęka Jest Jedna” zauważył, że na Lewandowie mieszka dziś ok. 10.000 osób, kolejne 10.000 na Derbach i Brzezinach. Dziś 20.000 mieszkańców tych dwóch dużych osiedli korzysta z jednego parku (placu zabaw Park Magiczny) o powierzchni ok. 27.000 m2. Oznacza to, że na każdego mieszkańca przypada niewiele ponad 1m2 parku.

To właśnie „BJJ” i mieszkańcy wpadli na pomysł utworzenia parku na zielonym terenie przy Kartograficznej. Okazało się, że planowana jest tam budowa szkoły. Teren jest jednak duży, więc pomieściłby i basen (o którym marzą dzieciaki) i park.

Szkopuł w tym, że dzielnica, pomimo pozytywnego podejścia do tych wszystkich pomysłów, ma związane ręce – część terenu o którym mowa jest we władaniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. To właśnie do tej instytucji skierowana jest petycja którą w imieniu mieszkańców złożył 20 marca Sebastian Gut. Do pisma z podpisami dołączono cały karton rysunków dzieciaków z SP 356.

"Zwracamy się więc z WIELKĄ prośbą o przekazanie Miastu Stołecznemu Warszawa / Dzielnica Białołęka działki nr 3/88, znajdującej się w Warszawie na terenie Dzielnicy Białołęka przy ulicy Kartograficznej, na cele związane z realizacją inwestycji w zakresie kultury fizycznej (na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 lit. c Ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa). Na przekazanej działce byłaby możliwość wybudowania krytego basenu wraz z boiskami wielofunkcyjnymi, skateparkiem oraz dużego parku miejskiego (ok. 2,5 ha) wraz z przestrzenią do organizacji imprez plenerowych" - czytamy w petycji.

Petycja wciąż dostępna jest online, podpisać można ją TUTAJ. Każdy głos ma znaczenie, bo KOWR ma czas na odpowiedź do 20 czerwca.

Park przy szkole czyli park Lewandowski - jeszcze można podpisać petycję. Do dzieła! komentarze opinie

  • gość 2018-05-07 15:53:38

    Brawo dla zaangażowanych! Sebastian Gut - świetnie!!! Kibicuje Wam! Dobra robota!!!

  • gość 2018-05-07 15:54:37

    Piękna akcja!

Dodajesz jako: Zaloguj się