20°C bezchmurnie

Pytania o Sieczną - ciąg dalszy. Co dzisiaj wiadomo o budowie tej ważnej drogi

Drogi, Pytania Sieczną ciąg dalszy dzisiaj wiadomo budowie ważnej drogi - zdjęcie, fotografia

Niedawno Informator Dzielnicy Białołęka pytał o uzgodnienia projektowe sieci wodociągowej wzdłuż ul. Głębockiej. Ponieważ zainteresowanie mieszkańców tematem ul. Siecznej (z nią ściśle wiążą się właśnie te projekty) okazało się bardzo duże, postanowiliśmy tą kwestię zbadać.

Przypomnijmy, że Sieczna od 2001 r widnieje w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i nie ulega wątpliwości, że to jedna z niezbędnych inwestycji na wschodniej Białołęce. Szacuje się, że Lewandów jest zamieszkiwany przez ok. 8 tysięcy mieszkańców (ponad 3 tys. mieszkań i domów jednorodzinnych) i ich liczba stale rośnie. Więcej o tej planowanej drodze pisaliśmy w listopadzie.

Teraz zapytaliśmy MPWiK o terminy oddania dokumentacji projektowej sieci wodociagowej i kanalizacyjnej w ul. Siecznej.

- Projekt sieci wodociągowej w ul. Głębockiej wraz z odrzutem w ul. Sieczną został uzgodniony w MPWiK   20.12.2017 r., a następnie w dniu 10 stycznia 2018 r. przekazany do Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych wraz ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót wraz z projektem odwodnienia wykopów – informuje Marta Pytkowska.

Oznacza to, że zakończenie powyższych prac projektowych umożliwia przystąpienie do projektowania sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w ul. Siecznej. MPWiK nie określa jednak ostatecznego terminu wykonania tego zadania.

Przypominamy, ZMID przebudowę ul. Głębockiej przewiduje zakończyć w II połowie lutego 2019 r. zaś przetarg na budowę ul. Sieczna Urząd Dzielnicy Białołęka planuje ogłosić w II kwartale 2018 r. Sama budowa ulicy do os. Lewandów Park II ma się zakończyć w 2019 r.

 

 

 

foto: googlemaps

Pytania o Sieczną - ciąg dalszy. Co dzisiaj wiadomo o budowie tej ważnej drogi komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się