9°C bezchmurnie

"Rozświetlmy Białołękę" - są pierwsze efekty akcji

Drogi, Rozświetlmy Białołękę pierwsze efekty akcji - zdjęcie, fotografia

Jakiś czas temu Lucyna Wnuszyńska i Artur Wielgołaski z Inicjatywy Mieszkańców Białołęki rozpoczęli akcję "Rozświetlmy Białołekę". Mieszkańcy zgłaszali ulice na których ich zdaniem pilnie powinno zostać zamontowane oświetlenie. Są już efekty. W tym roku niektóre z dróg zyskają w końcu latarnie.

Zaplanowano budowę oświetlenia na ulicach:

ul. Astrowej

ul. Brzozowy Zagajnik

ul. Dziatwy na odcinku od skrzyżowania z Marchołta do skrzyżowania z Uczniowską

ul. Magicznej

ul. Wadowickiej na odc. ul. Henrykowska - ul. Tapetowa

ul. Waligóry na odcinku ul. Morwowa - ul. Strunowa

- Postanowiliśmy zająć się problemem, który dotyczy dużej części Białołęki - problemem słabego oświetlenia. Podczas konsultacji z mieszkańcami stworzyliśmy listę miejsc, gdzie oświetlenie należy poprawić. Tam, gdzie grunty należą do dzielnicy, faktycznie zostanie zainstalowane lepsze oświetlenie. Inne miejsca będą musiały poczekać, aż uregulowany zostanie stan własności gruntów. W niektórych przypadkach będzie to trudne, ale zrobimy ze swojej strony wszystko, aby w jak największej liczbie miejsc poprawić oświetlenie - zapowiada radny Piotr Basiński, a my mamy nadzieję, że ta akcja to dopiero początek i kolejne również przyniosą oczekiwany efekt. Trzymamy kciuki za kolejne rezultaty tej i kolejnych akcji.

 

 

 

 

 

 

Foto: oswietlenieled.eu

 

 

 

 

 

"Rozświetlmy Białołękę" - są pierwsze efekty akcji komentarze opinie

  • gość 2017-11-27 21:40:00

    Rok się niedługo skończy, a jakoś latarni na ul. Waligóry nie widać. Kręta, wąska droga, zero pobocza, zero chodnika i ciemno, jak - niech każdy się domyśli gdzie. Rozumiem, że musi się stać nieszczęście, żeby ktoś wreszcie ruszył tyłek i zrobił coś co już dawno powinno być zrobione. Każdego dnia tą drogą porusza się wielu pieszych i teraz, gdy zmrok zapada szybko, jest to naprawdę bardzo niebezpieczne miejsce. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, kiedy te latarnie zostaną wreszcie zamontowane???????

Dodajesz jako: Zaloguj się