19°C rozproszone chmury

Tworzymy kwietny ogródek w Ogrodach Mehoffera. Włączcie się w jego powstanie!

Zieleń, Tworzymy kwietny ogródek Ogrodach Mehoffera Włączcie powstanie! - zdjęcie, fotografia

Ogrody społecznościowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców całego miasta. I nic w tym dziwnego, bo zalani betonem wszyscy marzymy o kawałku ogródka, sadzeniu i pielęgnowaniu roślin.

Jest pomysł utworzenia ogrodu na Nowodworach, więc mieszkańcy całej zachodniej części dzielnicy mogą się włączyć w jego powstanie.

- Spotykamy się w sobotę w godzinach 10-13 na terenie "Ogrodów Mehoffera". Na tym spotkaniu pokażemy projekt, ktory bedzie realizowany z BP oraz porozmawiamy o zagospodarowaniu działki (tej z drzewami), która miała być sprzedana. Chcemy z mieszkańcami zrobić pierwszy na Tarchominie I Nowodworach ogród społecznościowy, kwietny, bylinowy - tłumaczy Michał Salamon od dawna zaangażowany w utrzymanie zielonego terenu u zbiegu Mehoffera i Strumykowej. Dodaje też, że sama idea utworzenia ogrodu społecznościowego to za mało. Oczywiście potrzebni są do tego chętni, którzy zadeklarują się do wspólnej pracy i dbania o rośliny, bo przecież samo ich posadzenie nie wystarczy by powstały kwietne rabatki.

- Będą spotkania, szkolenia. Stawiamy na sąsiedzką integrację - mówi Michał i przypomina, że widzimy się już w sobotę o godz. 10 w "Ogrodzie Mehoffera". To kolejne spotkanie z cyklu "Zaplanuj zieleń na Białołęce" organizowane przez kolektyw Zielony Tarchomin i Fundację Alter eko.

 


Tworzymy kwietny ogródek w Ogrodach Mehoffera. Włączcie się w jego powstanie! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się