20°C bezchmurnie

W tym roku kino plenerowe, w przyszłym być może stacjonarne. Zielona Białołęka Kinołęką

Budżet partycypacyjny, plenerowe przyszłym może stacjonarne Zielona Białołęka Kinołęką - zdjęcie, fotografia

Już latem na Zielonej Białołęce będziemy mieli plenerowe kino! „Kinołęka” zwycięski projekt w Budżecie Partycypacyjnym wystartuje najpóźniej pod koniec czerwca. W przyszłym roku natomiast mamy szansę na stacjonarne kino w BOK-u przy Głębockiej.

Zwycięski projekt w BP 2018 Agnieszki Borowskiej zakłada zakup kina plenerowego oraz pokazy filmowe w różnych miejscach wschodniej części dzielnicy. Seanse na świeżym powietrzu odbędą się przy ul. Głębockiej, Bocianim Zakątku, Truskawkowym Polu i nad Kanałem Żerańskim.

- Trwają procedury związane z zakupami sprzętu Przyjęliśmy orientacyjną datę pierwszego pokazu - 23 czerwca, jednak może uda się wcześniej, tak abyśmy zobaczyli kilka seansów przed sezonem urlopowym – mówi Agnieszka Borowska i dodaje, że pokazy plenerowe będą uwzględniały potrzeby różnych grup m.in. młodzieży, dorosłych, rodzin z dziećmi. - Moją intencją było wybranie repertuaru wspólnie z odbiorcami, poprosiłam Białołęcki Ośrodek Kultury, aby była taka możliwość – podkreśla autorka projektu.

To nie koniec dobrych „filmowych” wieści dla mieszkańców Zielonej Białołęki. W tym roku mamy kolejny projekt w BP na 2019 rok – kino stacjonarne w BOK przy Głębockiej.

W ramach tego projektu zostanie zakupione niezbędne wyposażenie, tak aby w sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej utworzyć kino stacjonarne. Będzie to zakup m.in. ekranu, nagłośnienia, kinowego projektora cyfrowego, lamp, zestawu 3D. Co miesiąc będą organizowane trzy ogólnodostępne pokazy filmowe w okresie od marca do grudnia.

- Dzięki stacjonarnej sali kinowej publiczność pokazów kina plenerowego otrzyma dodatkową przestrzeń do spotkań. Tym samym Białołęcki Ośrodek Kultury wraz z mieszkańcami będą mogli rozwijać pomysł Kinołęki - animacji kulturalnej z kinem w roli głównej. Jest także potrzeba, aby zwiększyć aktywność dzieci i młodzieży, dużej części mieszkańców Białołęki, skupionej głównie w szkołach i gimnazjach, tak aby mieli łatwiejszy wpływ na współtworzenie oferty kulturalnej Zielonej Białołęki – czytamy w projekcie Agnieszki Borowskiej, która podkreśla też, że dzięki lokalizacji kina w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 356 społeczność szkolna, podobnie jak i inne szkoły na terenie Białołęki wschodniej otrzymają profesjonalne zaplecze do rozwijania zainteresowań dzieci filmem.

 

 

 

 

 

foto: pokazyfilmowe.pl

 

W tym roku kino plenerowe, w przyszłym być może stacjonarne. Zielona Białołęka Kinołęką komentarze opinie

  • gość 2018-02-23 13:02:51

    Nie bardzo rozumiem dlaczego tylko trzy ogólnodostępne pokazy filmowe w okresie od marca do grudnia.

  • gość 2018-02-23 15:19:57

    trzy miesięcznie :)

Dodajesz jako: Zaloguj się