20°C bezchmurnie

Wczorajszy wypadek na zjeździe z TT. TIR pchał auto niemal 100 metrów...[ZDJĘCIA]

Wczoraj po południu, na zjeździe z Trasy Toruńskiej w ul. Modlińską doszło do zderzenia auta osobowego z TIR-em.

Kierowca samochodu ciężarowego nie zauważył volkswagena, który zmieniał pas na lewy (przy zjeździe z wiaduktu). Efekt był taki, że TIR pchał przed sobą samochód niemal sto metrów. Kierowca i pasażer z auta osobowego trafili do szpitala.

Zaraz po zdarzeniu, na miejscu był fotoreporter Warszawskiej Grupy Luka&Maro. Zobaczcie zdjęcia.

Przypominamy też, że kierowcy wielkich samochodów nie widzą tego, co dzieje się tuż przed ich autami, dlatego trzeba zachowywać dużą ostrożność przy manewrach obok tych samochodach. Kierujący TIR-em ma tzw. martwe pole przed sobą. Może ono sięgnąć nawet kilku metrów! Im mniejszy jest pojazd (czy pieszy), tym większe jest martwe pole. Uważajcie!

 

 

Wczorajszy wypadek na zjeździe z TT. TIR pchał auto niemal 100 metrów...[ZDJĘCIA] komentarze opinie

 • gość 2018-04-13 11:41:28

  Po pierwsze do monitorowania tz "martwego pola" przed pojazdem służy lusterko montowane na spojeniu dachu i szyby przedniej, a w nowocześniejszych rozwiązaniach kamera ... Wiec to właśnie kierowcy ciężarówek powinni bardziej uważać nie mając takowych zainstalowanych. Po drugie ciekawe w jakim kraju zarejestrowana była rzeczona ciężarówka i jakim stopniem trzeźwości legitymował się kierowca ...

 • gość 2018-04-13 11:44:49

  Po pierwsze do monitorowania tz "martwego pola" przed pojazdem służy lusterko montowane na spojeniu dachu i szyby przedniej, a w nowocześniejszych rozwiązaniach kamera ... Wiec to właśnie kierowcy ciężarówek powinni bardziej uważać nie mając takowych zainstalowanych. Po drugie ciekawe w jakim kraju zarejestrowana była rzeczona ciężarówka i jakim stopniem trzeźwości legitymował się kierowca ... Do imiona Slonim i Volodia naprawde niczego nie sugerują ...

 • K - niezalogowany 2018-04-13 15:40:47

  "Kierowca samochodu ciężarowego nie zauważył volkswagena, który zmieniał pas na lewy (przy zjeździe z wiaduktu)." Nie zauważyl czy może Volkswagen wepchnąl się, tym samym wymuszając pierwszeństwo?

 • K - niezalogowany 2018-04-13 15:42:39

  "Kierowca samochodu ciężarowego nie zauważył volkswagena, który zmieniał pas na lewy (przy zjeździe z wiaduktu)." Nie zauważyl czy może Volkswagen wepchnąl się, tym samym wymuszając pierwszeństwo?

 • gość 2018-05-09 08:52:53

  "Doszło do zderzenia auta osobowego z TIR-em." "TIR pchał przed sobą samochód niemal sto metrów." Terminem "TIR" określamy dokument dotyczący przewozów towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym. TIR to nie to samo co ciężarówka czy ciągnik siodłowy z naczepą.

Dodajesz jako: Zaloguj się