9°C bezchmurnie

Wiata na przystanku przy szkole zbędnym luksusem?

Komunikacja, Wiata przystanku szkole zbędnym luksusem - zdjęcie, fotografia

O problemie braku wiat przystankowych na Zielonej Białołęce chyba już od lat mówi się bardzo dużo. Niestety wciąż niewiele się zmienia w tej sprawie. Pasażerowie komunikacji mokną i marzną czekając na autobus. Są jednak miejsca gdzie zadaszenie potrzebne jest bardziej niż na pozostałych przystankach ZTM.

Deszcz, śnieg, wiatr - czyli to wszystko co przyczynia się do przeziębień i chorób. Wszyscy dobrze wiemy, że nie zawsze wystarczy dobrze się ubrać aby pogoda pozostała bez zgubnego wpływu na organizm. Wtedy bezcenne okazuje się schronienie pod dachem - lub daszkiem bo o takowym w przypadku wiat mowa. Niestety na takie luksusy wciąż nie mogą liczyć dzieciaki ze szkoły 231. 

"Juranda ze Spychowa - szkoła" to jest przystanek dwóch linii autobusowych: 332 i 334. A to w dużej mierze są linie szkolne (o czym zdają się wciąż nie pamiętać urzędnicy). Najpierw w rozkładzie były "dziury" i uczniowie musieli czekać nawet 40 minut na autobus. To udało się troszkę zmienić , ale problemem braku wiaty na dobrą sprawę do tej pory nie zajął się nikt poza rodzicami. 

Przewodnicząca Rady Rodziców zaczęła szukać pomocy. Najpierw u radnej Marioli Olszewskiej, potem pod numerem 19115. Co z tego wynikło? Mamy odpowiedź na interpelację, z której tak naprawdę nie wynika nic. ZTM w znany już na Zielonej Białołęce sposób odsunął problem "na później" tłumacząc o potrzebie wykonania "treści podkładu geodezyjnego" i potrzebą pozyskania konstrukcji z innego przystanku.

Sama pani Monika po zgłoszeniu na numer 19115 dowiedziała się tylko, że przystanek został wpisany na listę oczekujących na wiatę. 

Dzieciaki z SP 231 marzną i mokną, a tymczasem ku zaskoczeniu wszystkich wiata pojawiła się na przystanku Internetowa 02. Czy jest tam potrzebna?

- Szkopuł w tym, że na przystanku tym w zasadzie nikt nigdy nie czeka, bo służy głównie wysiadającym. Po co tam postawiono? Nie wiadomo. Kiedy mieszkańcy poprosili miasto o podjęcie bardziej sensowych starań i postawienie wiaty tam, gdzie codziennie setki osób oczekują na autobus w kierunku Centrum - chodziło np. o odkupienie fragmentu działki pod podkład geodezyjny (mowa o kilkudziesięciu metrach kwadratowych łąki dz. nr 106/1 obręb 41633) Zarząd Transportu odpisał - UWAGA CYTAT - "Pozyskanie części, sąsiadującej z przystankiem, działki nr 106/1 z obrębu 41633 – skutkowałoby zbytnim oddaleniem miejsca ulokowania wiaty od przystanku." Koniec cytatu. Wizualizacja pokazuje, jak zbytnio oddalona byłaby wiata od przystanku. ZTM dba o to, byście Państwo nie musieli zbyt dużo chodzić. Stójcie przy słupku i cierpliwie czekajcie. To dla Waszego dobra! Brawo ZTM! - komentuje inicjatywa Białołęka jest Jedna, a my całą sytuację podsumujemy krótko: Bez komentarza...

Wiata na przystanku przy szkole zbędnym luksusem? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się