Z listy 149 dróg wybrano cztery, a to oznacza niewiele ponad kilometr asfaltu więcej na Białołęce

Drogi, listy dróg wybrano cztery oznacza niewiele ponad kilometr asfaltu więcej Białołęce - zdjęcie, fotografia
Anna Sadowska - blog 24/04/2017 18:53

28 marca zapadła decyzja dotycząca remontu dróg na Białołęce. Program wiceprezydent Renaty Kaznowskiej dotyczący poprawy jakości dróg nieutwardzonych był wielka nadzieją dla wielu mieszkańców zmęczonych błotem, wybojami i często wielkimi rozlewiskami w miejscu dróg. Niestety, zbyt radosnych informacji nie mamy. Z listy zgłoszonej przez dzielnicę wybrano tylko cztery ulice.

Wybudowane zostaną: Pszeniczna (530 m), Karnicka (190 m), Mysliwska (320 m) oraz Semaforowa od Karnickiej ( 220 m).

Wygląda więc na to, że ze wskazanych przez białołęcki ratusz 149 dróg pilnie wymagających budowy, zyskamy tak naprawdę niewiele ponad 1 kilometr asfaltu. Nie wiadomo też kiedy mozemy się go w ogóle spodziewać - nie ma harmonogramu prac.

 

 

 

 

 

foto;googlemaps

Reklama

Z listy 149 dróg wybrano cztery, a to oznacza niewiele ponad kilometr asfaltu więcej na Białołęce komentarze opinie

  • gość 2017-04-25 07:40:36

    Jak można budować drogę na łąki gdzie nie ma jeszcze żadnego uzbrojenia terenu ????? Kto tam mieszka albo działkę kupił????? Przecież na Przenicznej są tylko cztery domy a ponad pół kilometra asfaltu tylko dla nich???
    ZGROZA!!!!!!

  • gość 2017-04-25 09:03:29

    Pszeniczna będzie łącznikiem między Ostródzką a Kątami Grodziskimi. Między Katami a Ostródzka bliżej Berensona powstanie GIGANTYCZNE osiedle. Taka druga Zielona Dolina, stąd pewnie taka decyzja.

    Szkoda, ze jednocześnie nie pomyśli się o Białołęckiej w całości, albo przynajmniej do skrzyżowania ze Zdziarską i dalej o utwardzeniu Zdziarskiej. Za dwa trzy lata po oddaniu kolejnych osiedli czeka nas paraliż komunikacyjny, bo problemu nie rozwiąże się odcinkami dróg liczonymi w metrach.

    Potrzebne są kilometry remontów i budowa nowych zgodnie z planami miejscowymi.

  • gość 1 - niezalogowany 2017-04-25 17:07:39

    e co ty opowiadasz - 250 m na północ od Pszenicznej jest istniejąca Zdziarska przygotowana jako główna rozprowadzająca ruch w tamtym rejonie.
    Z punktu widzenia i komfortu ogółu mieszkańców Białołęki istniejących jak i przyszłych ta inwestycja nie ma sensu. Jedynie lokalni mieszkańcy ( na razie 4 ) będą mieli jakąkolwiek korzyść z tej wielomilionowej inwestycji.
    Odnoszę wrażenie, że jest to przekręt albo "dobra lub stara zmiana". Czas pokaż kto tam zainwestował lub zamieszka.
    A co z uzbrojeniem terenu??? Wybudować drogę a potem i tak się ją rozkopie??/
    Zobaczcie jak wygląda Cieślewskich po wykonaniu kanalizacji i to za pomocą bez-wykopowego przecisku !!!!
    Naprawcie najpierw tę jedną z najczęściej używanych ulic, które łączą jedną dzielnicę a nie załatwiacie prywaty !!!

  • gość 2017-04-25 17:09:03

    e co ty opowiadasz - 250 m na północ od Pszenicznej jest istniejąca Zdziarska przygotowana jako główna rozprowadzająca ruch w tamtym rejonie.
    Z punktu widzenia i komfortu ogółu mieszkańców Białołęki istniejących jak i przyszłych ta inwestycja nie ma sensu. Jedynie lokalni mieszkańcy ( na razie 4 ) będą mieli jakąkolwiek korzyść z tej wielomilionowej inwestycji.
    Odnoszę wrażenie, że jest to przekręt albo "dobra lub stara zmiana". Czas pokaż kto tam zainwestował lub zamieszka.
    A co z uzbrojeniem terenu??? Wybudować drogę a potem i tak się ją rozkopie??/
    Zobaczcie jak wygląda Cieślewskich po wykonaniu kanalizacji i to za pomocą bez-wykopowego przecisku !!!!
    Naprawcie najpierw tę jedną z najczęściej używanych ulic, które łączą jedną dzielnicę a nie załatwiacie prywaty !!!

  • gość 2017-04-25 20:24:31

    Fakt, masz racje z tą Pszeniczną. Uciekła mi odległość do Zdziarskiej.

  • Gość 3 - niezalogowany 2017-04-25 21:57:06

    Szkoda że ci panowie co się tak wypowiadaja widzą tylko 4 domy ( przynajmiej sprawdzili by stan obecny oraz ilość dzałek sprzedanych na których zaraz ktoś zacznie się nudować).W czym gorsza jest Pszeniczna od Zdziarskiej i Białołęckiej które są przynajmiej utwardzone a na Pszenicznej dziury , błoto i kaluże większośc zrobione przez auta skracające sobie droge
    Jeszcze rok temu to co nazywa się ulicą można było w miare przejechac w tej chwili to niestety jest obraz nedzy i rozpaczy.
    Szkoda że wszyscy myślą tylko o swojej wygodzie i żeby sobie auta nie ubrudzić .

  • Gość 4 - niezalogowany 2017-04-25 22:12:18

    Zdziarska i Bialolecka to drogi w zarzadzie ZDM oznaczeniu ponad lokalnym.

    Pszeniczna to droga dojazdowa.

    Różnią się parametrami i znaczeniem w lokalnej siatce dróg.

    Tyle teorii.

    Na Białołęce mamy tyle dróg gruntowych, ze propozycja utwardzenia 1 km jest żenująca. I nie ma tu co się targować. Trzeba sukcesywnie utwardzic każdą.

  • Gość 3 - niezalogowany 2017-04-25 22:37:50

    Ok. Też bym chciał żeby wszystkie okoliczne drogi którymi jezdzimy były takie jak byśmy chcieli.
    Wiem że Białołęcka czy Zdziarska to drogi ważniejsze ale dlaczego mieszkancy tz. dróg dojazdowych maja dzień w dzień taplac się w błocie.
    Mieszkam przy tej małej ulicy i jestem zadowolony że to własnie te 500 metrów wybudują.

  • Gość 3 - niezalogowany 2017-04-25 23:27:48

    Podejrzewam iż budowa Pszenicznej jest związana z planowaną rozbudową 2 rond na Zdziarskiej koło kanałku i skrzyżowaniu z Ostródzką gdzie po rozpoczęciu przebudowy tego skrzyżowania ( dopiero to bedzie paraliż dla wyjeżdzających z Zielonej Doliny i Olesina ) i bedzie stanowic przelot między Kontami Grodzkimi a Ostródzką .

  • Gienka - niezalogowany 2017-11-08 23:08:31

    No i robią drogę, wygląda super. Kilku mieszkańców się cieszy, pozostali mieszkańcy 145 ulic na tej dzielnicy Warszawy C musieli się obejść samą nadzieją

Dodajesz jako: |