9°C bezchmurnie

Zamknięte ulice, zmiany w komunikacji - przed nami Wszystkich Świętych

1 listopada zaplanowano zamknięcie ulic przy warszawskich cmentarzach. Zmiany nie miną też Białołęki. W dniu Wszystkich Świętych zamknięte dla ruchu samochodowego będzie ul. J. Mehoffera na odcinku od ul. Topolowej do ul. Myśliborskiej oraz ul. Majolikowa na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. J. Mehoffera. W Galerii znajdziecie mapki z objazdami dla wszystkich największych stołecznych nekropolii.

Zarząt Transportu Miejskiego tradycyjnie już wprowadził linie cmentarne. Przedstawiamy zaplanowane zmiany w komunikacji aby wszyscy mieli czas na zaplanowanie podróży do grobów bliskich:

Na stołeczne ulice wyjedzie w sumie ok. 1,5 tys. autobusów i 300 tramwajów. Poza dodatkowymi liniami cmentarnymi zmiany w komunikacji miejskiej obejmą dotychczas funkcjonujące wybrane linie autobusowe i tramwajowe.

Pierwsze cmentarne linie już funkcjonują i będą obsługiwać pasażerów do 2 listopada. Najwięcej autobusów i tramwajów wyruszy w trasy 1 listopada, łącznie ok. 1,8 tys. brygad. To o 650 autobusów i 60 tramwajów więcej niż w podstawowym rozkładzie świątecznym. Najczęściej kursujące autobusy  linii cmentarnej C09, łączącej Metro Młociny z największym warszawskim cmentarzem – Północnym, będą jeździły  z częstotliwością poniżej jednej minuty. Do jej obsługi zostaną zaangażowane aż 54 pojazdy. Niewiele rzadziej, bo co ok. 2 minuty, na przystanki będą podjeżdżały także autobusy linii C13 (CM. BRÓDNOWSKI – CM. PÓŁNOCNY), C27 (KRÓLEWSKA – CM. BRÓDNOWSKI), C40 (METRO MŁOCINY – CM. PÓŁNOCNY), C69 (WIATRACZNA – CM. BRÓDNOWSKI) i C84 (PL. NARUTOWICZA – CM. PÓŁNOCNY).

W dniach 28 i 29 października metro na linii M1, w godzinach 10-18, będzie kursowało co 4 minuty, a w pozostałych godzinach zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy (29 października bez kursów nocnych). Na linii M2 będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy (29 października bez kursów nocnych).

We Wszystkich Świętych na linii M1 metro będzie kursowało: od 8 do 10 i od 18 do 20 – co 3 minuty 20 sekund, od 10 do 18 – co 3 minuty, a w pozostałych godzinach – zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy, ale bez kursów nocnych. Na linii M2 pociągi będą podjeżdżały na stacje w godzinach 10-18 z częstotliwością co 5 minut, a w pozostałych godzinach według sobotniego rozkładu jazdy. Kursy nocne nie będą realizowane.

Nad sprawną organizacją komunikacji miejskiej w tym okresie będzie czuwało 200 pracowników ZTM, w tym 100 osób nadzorujących ruch, 20 osób badających napełnienia i 80 informatorów. Podobnie jak w poprzednich latach, informatorów ZTM będzie można spotkać w charakterystycznych kamizelkach z symbolem „i”, w sąsiedztwie cmentarzy, dworców kolejowych oraz największych węzłów przesiadkowych. Bilety ZTM będzie można kupić m.in. w sześciu specjalnie uruchomionych punktach: na rondzie Wiatraczna, ulicy Królewskiej, pl. G. Narutowicza, przy Cmentarzu Północnym, Powązkowskim i Bródnowskim.

 

 

 

 

źródło: UM

foto: pixabay

Zamknięte ulice, zmiany w komunikacji - przed nami Wszystkich Świętych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się