20°C bezchmurnie

Zapomniany odcinek Zdziarskiej z nową nawierzchnią w tym roku

Drogi, Zapomniany odcinek Zdziarskiej nową nawierzchnią - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na realizację zadania „Przeprawa mostowa w ciągu ulicy Zdziarskiej nad rzeką Długą w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy wraz z przebudową skrzyżowania ulicy Zdziarskiej z ulicą Kąty Grodziskie oraz doprowadzeniem chodnika południową stroną ul. Zdziarskiej do peronu przystanku autobusowego Mańki Wojdy 04”.
Według aktualnych deklaracji rozpoczęcie prac budowlanych ma nastąpić wiosną tego roku, ale …. ulica Zdziarska to również odcinek od ul. Ostródzkiej do ul. Białołęckiej. O tym fragmencie drogi mówi się rzadziej, a on również spędza sen z powiek wielu mieszkańcom, bo właśnie tymi wybojami muszą codziennie chociażby wozić swoje dzieci do przedszkola.

Ten fragment Zdziarskiej od lat jest na liście priorytetów ZDM, od lat więc mieszkańcy żyją nadzieją, że drogowcy szybko zaprowadzą tu porządek. Niestety, póki co na nadziejach się kończy.

Niedawno na facebookowej grupie Zielona Białołęka – platforma sąsiedzka,  Danuta Zaleska ze Stowarzyszenia Razem dla Białołęki poinformowała o planach Zarządu Dróg Miejskich dotyczących budowy nakładki asfaltowej ul. Zdziarskiej na odc. Ostródzka - Białołęcka jeszcze w tym roku. Czy to możliwe? O to zapytaliśmy u źródła czyli w Zarządzie Dróg Miejskich.

- W tym roku planujemy wykonać parce utrzymaniowe na ul. Zdziarskiej, które pozwolą z pewnością poprawić nawierzchnię jezdni na kolejnych kilka lat. Prace zostaną wykonane w sezonie letnim. Dokładny termin nie został jeszcze wyznaczony – mówi Karolina Gałecka z ZDM.
A Danuta Zaleska, która przygląda się od dawna działaniom urzędników w tej sprawie podkreśla, że ogromnie cieszy to, że problem mieszkańców podróżujących po Zdziarskiej na tym odcinku w końcu został zauważony i ma nadzieję, że tym razem podawane terminy zostaną dotrzymane.

Zdziarska (od Ostródzkiej do Białołęckiej) to kolejny przykład na to, że nie wolno się poddawać pomimo braku szybkiego efektu. Wieloletnie starania mieszkańców, poparte niejednokrotnie dokumentacją udostępnianą na białołęckich grupach sąsiedzkich pokazują determinację i zaangażowanie na rzecz poprawy komfortu życia. Razem możemy więcej!

Zapomniany odcinek Zdziarskiej z nową nawierzchnią w tym roku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się