11°C lekkie zachmurzenie

Zdziarska - są konkrety, choć... jeszcze wszystko się może zdarzyć

Drogi, Zdziarska konkrety choć jeszcze wszystko może zdarzyć - zdjęcie, fotografia

Nazwę tego zadania inwestycyjnego, pomimo tego, ze do najprostszych nie należy, zna wielu mieszkańców wschodniej części dzielnicy. Pisze i mówi się dużo od lat na temat potrzeby rozpoczęcia prac budowlanych w ramach zadania „Przeprawa mostowa w ciągu ulicy Zdziarskiej nad rzeką Długą w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy wraz z przebudową skrzyżowania ulicy Zdziarskiej z ulicą Kąty Grodziskie oraz doprowadzeniem chodnika południową stroną ul. Zdziarskiej do peronu przystanku autobusowego Mańki Wojdy 04” . Do niedawna jednak poza sama nazwą niewiele było wiadomo, bo piętrzyły się przeszkody. Dzisiaj mamy konkrety, chociaż… jeszcze wszystko może się zdarzyć, bo prace ruszą o ile pozyskane zostaną niezbędne nieruchomości.

- Roboty planujemy rozpocząć wiosną – nic się nie zmieniło. Oczywiście przy założeniu pozytywnego scenariusza – czyli przejęcia przez nas nieruchomości niezbędnych na potrzeby inwestycji – mówi Marzena Gawkowska z białołęckiego ratusza.

Co się zmieni? W zakres tej inwestycji wchodzi budowa półturbinowego ronda oraz mostu w nowym śladzie. Prace ruszą w części związanej z budową dróg, natomiast jeśli chodzi o przeprawę mostową – tu roboty mogą się rozpocząć dopiero po wykonaniu przez MPWIK przebudowy wodociągu.

- Jak poinformowało nas Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, prace wodociągowe zostaną wykonane z końcem  czerwca 2018 r., zatem prace przy budowie mostu będą mogły ruszyć w II połowie roku, stąd przesunięcie 3 mln na 2019 r. WPF. - wyjaśnia Gawkowska.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2019 r. W rejonie planowane jest także:

- Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych do 2020 r. przebuduje skrzyżowanie ul. Zdziarskiej i Ostródzkiej – powstanie rondo, a sama Zdziarska na odc. Ostródzka – Białołęcka jeszcze w tym roku zostanie utwardzona przez Zarząd Dróg Miejskich.

- W ramach zadania inwestycyjnego „Budowa ul. Chudoby” powstanie pętla autobusowa na działkach Skarbu Państwa na odcinku pomiędzy ul. Słonecznego Poranka, a ul. Zdziarską. Do 2019 r.

- Urząd Dzielnicy Białołęka planuje również budowę szkoły przy ul. Verdiego wraz z boiskami sportowymi przy ul. Ruskowy Bród.

Zdziarska - są konkrety, choć... jeszcze wszystko się może zdarzyć komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się