20°C bezchmurnie

Znów nielegalna wycinka na Żeraniu? Dzielnica nie wydała zgody na ścięcie drzew przy ul. Krzyżówki

Zieleń, Znów nielegalna wycinka Żeraniu Dzielnica wydała zgody ścięcie drzew Krzyżówki - zdjęcie, fotografia

Stowarzyszenie Razem dla Białołeki poinformowało dzisiaj o tym, że wczoraj przy ul. Krzyżówki wycięte zostało kilka dorodnych drzew. Mieszkańcy nie kryją oburzenia twierdząc, że wygląda na to, iż mamy doczynienia z kolejną nielegalną wycinką przez dewelopera, który po cichu, w taki sposób robi porządki przed planowaną inwestycją. Zapytaliśmy dzielnicę czy wie o tej wycince. Okazuje się, że tak, ale...od mieszkańców.

- O przeprowadzonej wycince poinformowali nas mieszkańcy. Pracownicy Wydziału Konserwacji i Środowiska dziś o 8.30 byli na miejscu i dokonali pomiaru pni pozostałych usunięciu roślin. Stwierdzili, że wycięto 5 drzew z terenu należącego do m.st. Warszawy. Dzielnica nie wydawała zgody na tę wycinkę, wysłaliśmy zapytanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, który także wydaje zgody na usuwanie drzew, czy ten organ udzielił zgody na wycinkę - mówi rzecznik Marzena Gawkowska i podkreśla, że jeśli okaże się, że wycinka została przeprowadzona nielegalnie, białołęcki ratusz niezwłocznie zawiadomi o tym fakcie prokuraturę.

- Wówczas sprawca oprócz kary za nielegalną wycinkę (którą naliczy Urząd Marszałkowski), odpowie też za zniszczenie mienia miasta (w postaci drzew) oraz kradzież drewna.   Jeśli chodzi o sprawcę - mamy podejrzenia, kto mógł dokonać wycinki, ale musi to zostać potwierdzone w toku dalszych wyjaśnień - dodaje Marzena Gawkowska.  

Znów nielegalna wycinka na Żeraniu? Dzielnica nie wydała zgody na ścięcie drzew przy ul. Krzyżówki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się