19°C rozproszone chmury

500+ od wtorku składamy nowe wnioski w kilku miejscach dzielnicy

Wiadomości z Urzędu, wtorku składamy wnioski kilku miejscach dzielnicy - zdjęcie, fotografia

Już 1 sierpnia czyli w najbliższy wtorek można składać wnioski na nowy okres zasiłkowy świadczenia 500+. Zanim jednak wyjaśnimy gdzie pobrać druki i złożyć je wypełnione, odpowiadamy na najbardziej nurtującą mieszkańców kwestię - jakie są faktyczne terminy wypłat (te jak wiemy w każdym miesiącu mogą być nieco inne).

Zgodnie z przepisami (macie to w decyzjach przyznających świadczenie), 500+  musi trafić na konta w terminie do ostatniego dnia miesiąca, na który przyznane zostało świadczenie.

Terminy wypłat w dzielnicach są różne. Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Warszawy jest w trakcie przygotowywania zmiany Zarządzenia w sprawie realizacji zadań z zakresu objętego ustawą o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci w Warszawie, w którym zostaną uszczegółowione kwestie dot. terminów wypłat świadczenia wychowawczego we wszystkich dzielnicach.

- Planowana zmiana wskazuje, iż wypłaty świadczenia będą dokonywane w ciągu ostatnich 4 dni roboczych miesiąca. Zgodnie z powyższymi wytycznymi, Urząd tut. Dzielnicy planuje terminy wypłat świadczenia wychowawczego pod koniec miesiąca. Terminy wypłat określone w różnych dniach miesiąca wynikają, z faktu, że w danym miesiącu zaplanowany dzień wypłat może wypaść w dzień wolny od pracy, np. sobota, niedziela oraz od terminu otrzymania w całości dotacji na wypłatę świadczeń - wyjaśnia Marzena Gawkowska.

Ciekawostka - świadczenie wychowawcze na Białołęce pobiera prawie 11 tys. osób.

Wracamy do nowego okresu zasiłkowego. Jak już wiemy nowe wnioski składamy od wtorku (poprzednie decyzje przyznawały świadczenie do 30 września 2017).

W Wydziale Obsługi Mieszkańców (ul. Modlińska 197, parter sala B, numerek z grupy Z) oraz w wyznaczonych punktach na terenie dzielnicy Białołęka. Wzory wniosków na stary i nowy okres rozliczeniowy dostępne są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Podobnie jak w ubiegłym roku wnioski o świadczenie będzie można składać za pośrednictwem platformy ePUAP, Empatia, PUE ZUS oraz banków.

 

Obraz w treści 1

500+ od wtorku składamy nowe wnioski w kilku miejscach dzielnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się