20°C bezchmurnie

Bariery przy Białołęckiej - gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości, że są potrzebne...Co z ich wymianą?

Temat potrzeby pilnej wymiany barier na Białołęckiej poruszaliśmy kilkukrotnie. Ostatni raz w czerwcu ubiegłego roku. Stare, zniszczone bariery do dziś dnia pomimo wcześniejszych zapowiedzi straszą nad brzegiem Kanału Żerańskiego. Problem w tym, że nie tylko o estetykę tu chodzi, a głównie o bezpieczeństwo. To jedyne zabezpieczenie, które oddziela ulicę od koryta kanału.

- To stare, uszkodzone i dawno już nie spełniające swojej funkcji bariery betonowe. Potrzebna jest wymiana starych barier na nowe, energochłonne bariery drogowe – mówi radna Mariola Olszewska, która w interpelacjach występowała o pilne zajęcie się sprawą. - Kręta droga, ciemno...Oby udało się zapewnić bezpieczeństwo kierowcom zanim dojdzie do tragedii - podkreśla Olszewska.

W ostatnim czasie we wszystkich wstąpiła nadzieja. Pojawił się "kawałek" nowej bariery. Wszyscy czekali na to, aż prace pójdą dalej i betonowe rozsypujące bariery znikną z Białołęckiej, a w ich miejscu pojawią się nowe, stalowe. Nic z tego.

Okazuje się bowiem, że nowa bariera to tylko zabezpieczenie. Zamontowano ją w miejscu gdzie samochód zjechał z drogi i szczęśliwie uszkadzając betonową barierę nie wjechał do wody. 

- Sytuacja jest przejściowa, w wyniku kolizji została uszkodzona betonowa bariera. W związku z tym ,ze nie produkują już barier betonowych, do czasu pełnej wymiany została zamontowana bariera stalowa, jako zabezpieczenie tego miejsca.  Oczywiście docelowo nie będzie tak to wyglądało, będziemy starali się jak najszybciej wymienić wszystkie bariery, zgodnie z zapowiedzią - mówi Karolina Gałecka z ZDM. Dodaje też, że wymiana wszystkich barier na ul. Białołęckiej zostanie przeprowadzona do końca czerwca tego roku. Zakład Remontów i Konserwacji Dróg otrzymał już zlecenie na te prace.

Trzymamy kciuki aby ten termin w końcu został dotrzymany zanim kolejny samochód wpadnie w poślizg. Uszkodzone betonowe zapory mogą zwyczajnie go nie powstrzymać przed stoczeniem się do wody...

 

Bariery przy Białołęckiej - gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości, że są potrzebne...Co z ich wymianą? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się