8°C bezchmurnie

Cieślewskich po remoncie. Co jeszcze trzeba zmienić by pojechał nią autobus?

Drogi, Cieślewskich remoncie jeszcze trzeba zmienić pojechał autobus - zdjęcie, fotografia

Remont Cieślewskich za nami, więc jesteśmy krok do przodu w temacie wprowadzenia tam komunikacji miejskiej. Niestety, tylko krok, bo aby pierwsze autobusy pojechały tą drogą trzeba zrobić wciąż jeszcze sporo. O trasie planowanej linii 152 wiemy już sporo. Wciąż jednak czekamy na dalsze inwestycje - dzielnicową i tę przeprowadzoną przez dewelopera.

Dzielnica niedługo planuje połączyć ul. Hemara z Białołęcką, prace są na finiszu. Pozostaje jeszcze deweloper, który dostał od ZDM wytyczne do przebudowy drogi. Zobaczcie co musi się zmienić.

- Promienie łuków kołowych na wlotach ul. Orneckiej należy ograniczyć do minimalnych wartości określonych w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 2 marca 1999 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie dla danej klasy drogi. W miejscu przejścia dla pieszych krawężnik należy obniżyć wraz z zabezpieczeniem podwójnym pasem ostrzegawczym wykonanym z żółtych płyt z kopułkami - wylicza Paweł Olek z ZDM. To nie wszystko, okazuje się, że "obszar inwestycji należy rozszerzyć o budowę pary przystanków autobusowych w ul. Cieślewskich za skrzyżowaniem z ul. Ornecką w obu kierunkach (zgodnie ze stanowiskiem ZTM w tej sprawie)".

 

Cieślewskich po remoncie. Co jeszcze trzeba zmienić by pojechał nią autobus? komentarze opinie

  • gość 2017-11-07 12:13:24

    Ale Cieslewskich zrobiona w połowie, nadal brakuje przebudowy odcinka od Ogrody Przyjaciół do Płochocińska a nie najlepiej wygląda tam jezdnia....choć i tak dobrze że coś się ruszyło.

  • Gość - niezalogowany 2017-11-07 13:42:00

    może i remont wykonany. Droga lustro. Ale...... Jak zwykle coś nie wyszło, na wysokości osiedla Ciupagi na całej długości droga podniesiona o 10 cm że spadkiem na chodnik. Specjalistą nie jestem i nie muszę być by już dziś zagwarantować ogromną kałuzę na całym przyosiedlowym chodniku. Brawo drogowcy. Brawo nadzorujący wykonanie. Wiem, chodziło o remont drogi i wyszło, a że nìkt nie pomyślał o zjeździe na pasy dla niepełnosprawnych to tzw pryszcz niech pokonują trudności w ramach usprawniania.

Dodajesz jako: Zaloguj się